Szybkie sposoby na zamaskowanie denerwujących odrostów

Odrosty potrafią być naprawdę denerwujące. Przekonała się o tym każda kobieta, która chociaż raz w życiu ufarbowała włosy. W najgorszej sytuacji są panie z przebijającą siwizną oraz brunetki, które zeszły do blondu. Jak sobie z tym radzić?

 

siwizna

 

Ciężko sobie wyobrazić, żeby koloryzować pasma co najwyżej co trzy tygodnie. Właśnie po takim czasie odrosty zaczynają być bowiem dobrze widoczne. Przyjęło się, żeby do fryzjera chodzić średnio co miesiąc – wszystko dlatego, że kosmyki rosną po około 0,35 mm na dzień. Bądźmy jednak szczere, nie każdą dziewczynę stać na to, żeby rygorystycznie przestrzegać tej reguły. Tym bardziej, że usługa farbowania to koszt co najmniej stu złotych, a w profesjonalnych salonach cieszących się dużą renomą i obłożeniem – odpowiednio więcej. Często osobno płacimy za zdjęcie koloru, jego wyrównanie na całej długości czy odrost, co łącznie potrafi dać zawrotną sumę. Czy są więc jakieś sposoby, żeby wydłużyć czas między kolejnymi koloryzacjami? Oczywiście!

 

Farby trwale i półtrwałe, szamponetki

 

Wyjściem, które zapewnia w miarę długotrwały efekt, jest samodzielne ufarbowanie włosów. Na szczęście wybór farb jest ogromny – od niezmywalnych, przez te, które wytrzymują ponad 20 myć, po szamponetki schodzące po paru kąpielach. Wszystko zależy od naszych potrzeb i tego, na jaki czas chcemy mieć z głowy wizytę u fryzjera.

 

farbowanie włosów

 

Zaleta jest taka, że za sklepową farbę zapłacimy od kilku do kilkudziesięciu złotych – w zależności od formuły i marki. Wada: same musimy podjąć się wykonania zabiegu i nieco się przy tym nagimnastykować. O ile łatwo jest nałożyć krem koloryzujący z przodu, o tyle boki i tył to już niemały kłopot. Jeszcze gorzej, jeśli mamy problem ze wzrokiem i musimy dosłownie dotykać nosem lustra… Zawsze możemy poprosić kogoś o pomoc, ale to już wtedy fatyga dla dwóch osób, a i łatwo przy tym wszystkim o pobrudzenie siebie i otoczenia. Na szczęście coraz więcej producentów oferuje wygodne w użyciu buteleczki z aplikatorem, za pomocą których można nanieść pigment bezpośrednio na wybrane pasma, lub pompki z pianką, która nie ścieka z głowy.

 

O czym koniecznie musisz pamiętać? Jeśli farbujesz odrosty, najpierw nałóż większość mieszanki wyłącznie na nie i trzymaj przez kilkadziesiąt minut – zgodnie z dołączoną instrukcją. Dopiero po tym czasie weź pozostałość farby i zaaplikuj ją na góra 10 minut na resztę włosów. Tylko wtedy w miarę wyrównasz kolor na całej długości. W przeciwnym razie odrosty mogą pozostać zdecydowanie jaśniejsze niż reszta pukli.

 

farba do włosów

 

Spraye maskujące

 

Jakkolwiek by nie było, nakładanie kremu koloryzującego jest jednak czasochłonne. Jeśli nie masz do tego cierpliwości, wypróbuj relatywnie nowe na rynku spraye pełniące funkcję korektora odrostów. Na czym polega ten wynalazek? Aerozol zawiera barwiące pigmenty, których odcień wzięty z palety możesz swobodnie dopasować do swoich włosów. Po prostu spryskaj nim problematyczne obszary i gotowe! Kolor utrzyma się nienaruszony do pierwszego mycia. Jak więc widać, zaletą tego typu produktów jest szybkość i łatwość ich użycia – nie potrzebujesz żadnego doświadczenia. Wada: to krótkotrwałe rozwiązanie – spray należy stosować każdorazowo po prysznicu, bo zmywa się wraz z wodą i szamponem.

 

Często spraye maskujące mają też od razu stylizującą formułę i pomagają ułożyć pożądaną fryzurę. Niestety, bywa też, że barwią, dlatego trzeba uważać przy zakładaniu czapki czy na przykład słuchawek nausznych. Lepiej też unikać przeczesywania pasm palcami.

 

siwe odrosty

 

Sztyfty tuszujące

 

Sztyfty maskujące odrosty działają na tej samej zasadzie, co spraye. Ich formuła przypominająca pomadę sprawia, że posługuje się nimi jak miękką kredką, którą dosłownie zamalowuje się włosy tuż przy skórze głowy. Kolor również utrzymuje się do pierwszego mycia i może barwić. Trzeba także uważać, żeby nie przesadzić z ilością, ponieważ przez przypadek można doprowadzić do tego, że kosmyki będą wyglądać jak przetłuszczone. Co ważne: zawsze przystępuj do czynności w świetle dziennym. Tylko wtedy zobaczysz, czy odcienie dobrze się pokrywają.

 

Warto też pamiętać, że za pomocą sprayu czy sztyftu o wiele łatwiej zakryć odrosty siwe czy blond, gdy reszta włosów jest ciemna niż na odwrót. Jeśli masz utlenione pasma, a odrosty są naturalnie czarne czy brązowe, tego typu środki zaradcze mogą niestety nie podołać lub efekt będzie połowiczny. W takiej sytuacji trzeba najczęściej mimo wszystko rozjaśnić kosmyki u fryzjera.

Codziennie od 7.55 do 20.05
Zamów rozmowę
Koszyk(0)

logowanie

Ustaw nowe hasło

Oddzwonimy do Ciebie!