Depilacja nóg bez tajemnic – dowiedz się, która metoda będzie dla Ciebie najlepsza

Piękna pogoda skłania do odsłaniania nóg. Żeby prezentowały się nienagannie, powinny być gładkie, dobrze nawilżone i bez podrażnień. Sposobów na ich depilację jest kilka, choć nie ma jednego idealnego. Wszystkie mają wady i zalety, najważniejsze, żebyś dopasowała wybraną metodę do swoich potrzeb.

 

sposoby depilacji

 

Słońce miło grzeje i wiosna szybko zamienia się w lato z prawdziwego zdarzenia. Coraz chętniej pokazujemy ciało, a to wiąże się z regularnym usuwaniem owłosienia – głównie na nogach i pod pachami. Niestety, u wielu z nas golenie powoduje liczne podrażnienia w postaci krostek, ranek i wrastających włosków. Może to wynikać z faktu dobrania nieodpowiedniego sposobu depilacji. Sprawdź, jaki masz wybór.

 

Maszynki do golenia

 

Jednorazówki to najpopularniejsza opcja. Dlaczego? W zależności od marki, liczby ostrzy i dodatkowych funkcji (ruchoma głowica, wibracje, nakładka z trymerem itp.) są relatywnie tanie i komfortowe w użyciu. Przede wszystkich możesz po nie sięgnąć w najdogodniejszym dla siebie momencie i miejscu – wystarczy kilka prostych ruchów i gotowe. Koniecznie jednak gól nogi na mokro i z zastosowaniem specjalnych pianek lub żeli dla kobiet. Mają zmiękczająco-kojące formuły, które sprawiają, że depilacja jest bezbolesna, skóra się nie przesusza i maleje ryzyko zacięcia się. Za ulepszenie poślizgu w maszynkach dla pań odpowiadają też specjalne paski nawilżające – warto szukać takich modeli wśród wszystkich dostępnych.

 

Pamiętaj też, że im więcej ostrzy, tym lepiej. Szybciej pozbędziesz się zarostu i jednorazówka nie będzie szarpać. Najlepiej, jeśli wydepilujesz nogi pod włos – to zapewnia lepszą precyzję. Jeżeli masz jednak problemy z wrastającymi się włoskami, spróbuj golenia zgodnie z kierunkiem wzrostu meszku.

 

maszynka do golenia

 

Zaletami maszynek są szybkość i wygoda oraz cena. Są idealne w podróży i przy nagłych sytuacjach. Niestety, mają też wady: mogą łatwo się stępić, jeśli ostrza są kiepskiej jakości. Do tego na nożykach osiadają bakterie, które możesz nieświadomie roznieść po podrażnionej skórze – namnażają się zwłaszcza wtedy, gdy nie przemyjesz i osuszysz dobrze maszynki po jej użyciu. Największy minus tej metody to jednak fakt, że rezultaty są niezwykle krótkotrwałe – włoski są wyczuwalne pod palcami już na następny dzień, a po 2–3 stają się bardzo dobrze widoczne i cały zabieg trzeba powtarzać od początku.

 

Krem do golenia

 

Kosmetyk ma tyle samo zwolenniczek, co przeciwniczek. Te drugie zarzucają mu, że nie zawsze dobrze sobie radzi z grubszymi i ciemnymi włoskami. Z kolei u pań z jasną karnacją i blond owłosieniem może powodować niekiedy reakcję alergiczną, dlatego powinny zawsze najpierw wykonać próbę uczuleniową.

 

Kremy do golenia – wbrew powszechnej opinii – to najlepsze preparaty dla posiadaczek skóry wrażliwej i naczynkowej. Nie powodują bólu i najczęściej mają silnie kojące formuły. Do tego skoncentrowane składniki sprawiają, że przy systematycznym stosowaniu włoski odrastają coraz rzadziej i cieńsze oraz słabsze. Trzeba jednak pamiętać, żeby zawsze postępować zgodnie z instrukcją z opakowania, ponieważ krem jest bezpieczny dla ciała tylko przez konkretny wyznaczony czas – nieprzestrzeganie zaleceń może grozić podrażnieniami.

 

depilacja nóg

 

Depilator

 

To już cięższa artyleria. :) Depilatory praktycznie u wszystkich kobiet powodują ból lub przynajmniej dyskomfort. Chociaż należy zauważyć, że nowoczesne urządzenia są wyposażane w specjalne systemy chłodzące, łagodzące itp. To wiąże się jednak z wyższą ceną (ale wydatek jest jednorazowy). Niestety, sposób mimo wszystko jest inwazyjny – depilator wyrywa włoski wraz z cebulkami, więc ciało z pewnością na to zareaguje. W związku z tym należy unikać wykonywania zabiegu między innymi w trakcie menstruacji i bezpośrednio przed nią. Dobrze też po wszystkim użyć kojącego balsamu lub oliwki.

 

Zdecydowana zaleta? Mamy problem z głowy na około miesiąc. Jeśli więc szykujesz się na dwutygodniowe wakacje, użycie depilatora z pewnością ma sens. Po nim również włoski będą odrastać wolniej i słabiej. Wiele kobiet korzystających z urządzenia na przestrzeni lat twierdzi, że z czasem cebulki osłabiają się na tyle, że meszek w ogóle przestaje się pojawiać.

 

depilator

 

Wosk do depilacji

 

Działa na podobnej zasadzie co depilator, choć bywa równie nieprzyjemny w stosowaniu. Wosk może mieć formę gotowych plastrów do używania na zimno bądź mieć postać specjalnych płynnych wkładów do profesjonalnych maszynek podgrzewanych prądem. Substancję powinno się nanosić na umyte i dobrze osuszone nogi – żeby wosk lepiej przyległ, warto je posypać wcześniej talkiem bądź zmierzwić włoski ręczniczkiem, aby delikatnie się uniosły. Plastry naklejamy zawsze zgodnie z kierunkiem wzrostu owłosienia, a zrywamy stanowczym ruchem w odwrotną stronę.

 

Koszt wosku nie jest wysoki, a rezultatem można cieszyć się około trzech tygodni. Na podobnej zasadzie działa również pasta cukrowa – do kupienia w sklepach lub samodzielnego przygotowania w domu (wystarczy rozpuścić cukier w gorącej wodzie).

 

wosk do depilacjipasta cukrowa

 

Depilacja laserowa

 

To zdecydowanie najdroższa opcja i dostępna wyłącznie w salonach kosmetycznych. Idealnie nadaje się dla kobiet z tendencją do podrażnień. W założeniu już po kilku zabiegach włoski powinny zniknąć na wiele lat – niestety, kobiety często skarżą się, że po niedługim czasie owłosienie ponownie się pojawia. Im grubszy i ciemniejszy meszek, tym lepiej, ponieważ laserowi łatwiej wyłapać pigment (laser niszczy melaninę i razem z nią mieszki włosowe), panie o cienkich i jasnych włoskach powinny więc przemyśleć sprawę. Mimo wszystko komfort jest naprawdę długotrwały, a skóra staję się gładka, miękka i pozbawiona szpecących ranek.

 

depilacja laserowa

 

Który sposób jest Twoim ulubionym? A może w zależności od okazji sięgasz po różne rozwiązania?

Codziennie od 7.55 do 20.05
Zamów rozmowę
Koszyk(0)

logowanie

Ustaw nowe hasło

Oddzwonimy do Ciebie!