Piękne włosy latem – skuteczna regeneracja

Żeby fryzura latem prezentowała się nieskazitelnie, musisz regularnie o nią dbać. Nie potrzeba wiele wysiłku, a efekty mogą być spektakularne. To tym ważniejsze, że palące słońce jest w stanie wyrządzić na głowie realne szkody, z którymi potem walczy się nawet kilka miesięcy. A więc – zapobiegaj!

 

piękne włosy latem

 

Promieniowanie UV bardzo źle oddziałuje na kondycję pasm. Gdy są niechronione, może je mocno przesuszyć, co sprawi, że będą się rozdwajały, kruszyły i stracą piękną żywą barwę. W związku z tym musisz postawić nie tylko na nawilżanie i odbudowę, lecz także pielęgnację przeciwsłoneczną.

 

Akcja regeneracja!

 

Dbaj o fryzurę niezmiennie każdego dnia. W wakacje częściej niż w inne pory roku Twoje pasma potrzebują pomocy. Jeśli normalnie wystarcza Ci tylko szampon, teraz koniecznie uzupełnij rytuał o odżywkę, a nawet maskę. Najlepiej, żeby każdy kosmetyk był dopasowany do Twoich potrzeb. W przypadku włosów farbowanych to szczególnie ważne, ponieważ słońce oddziałuje na pigment i może powodować blaknięcie koloru.

 

ochrona głowy przed słońcem

 

W preparatach szukaj składników zmiękczających, wzmacniających i regenerujących. Dzięki nim kosmyki będą wygładzone, pełne zdrowego blasku i posłuszne stylizacji. Najlepiej, żeby zostawiały subtelny ochronny film, który będzie zabezpieczał przed szkodliwymi czynnikami. W tej roli świetnie sprawdzają się niepotrzebnie potępiane silikony. Wiele osób uważa, że obciążają pukle, choć nie można im odmówić pozytywnego działania w warunkach, gdy słońce parzy, a słona morska woda oblepia całe ciało. Ekologiczną alternatywą są dobroczynne olejki.

 

Ważnym krokiem jest również zadbanie o końcówki. Warto smarować je mieszanką olejków lub serum. W ten sposób – poprzez uszczelnienie łusek – zabezpieczysz przed uszkodzeniem całą fryzurę.

 

pielęgnacja włosów

 

Na włosy – nie tylko kosmetyki

 

Odpowiednie preparaty to nie wszystko. Efekty ich stosowania będą krótkotrwałe, jeśli nie zadbasz o prawidłową dietę i ewentualną suplementację. Na kosmyki świetnie wpływają skrzyp i pokrzywa, które mają właściwości wzmacniające, a przy okazji niwelują skłonność do przetłuszczania, która bywa szczególnie uporczywa właśnie latem.

 

W pożywieniu szukaj z kolei takich składników, jak orzechy, oleje, oliwa. Jedz świeże owoce i warzywa, do posiłków dodawaj zioła. Zwróć też uwagę na komponenty bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe.

 

Zanim wyjdziesz na słońce

 

W wakacje, zwłaszcza w krajach blisko równika, gdzie słońce wręcz parzy i to bez żadnych skrupułów, najlepiej nie wychodzić z domu bez spryskania włosów ochronną mgiełką czy lekką odżywką, która ma w swoim składzie filtry UV. Zobaczysz, że różnica będzie diametralna. Chroń też głowę na inne sposoby – noś przewiewne słomkowe kapelusze czy chusty z naturalnych materiałów.

 

słomkowy kapelusz

 

Podobnym refleksem warto wykazać się w trakcie kąpieli w morzu czy basenie. Najlepiej, jeśli zwiążesz pasma wysoko nad karkiem, żeby nie miały z nią kontaktu. Czapka z daszkiem też nie zaszkodzi. A gdy mimo wszystko je zmoczysz, umyj je potem dokładnie specjalnym szamponem, który skutecznie usuwa piasek oraz pozostałości chloru i soli.

 

Nieco pielęgnacyjnego wysiłku latem, to gwarancja pięknych włosów przez cały rok! :)

Codziennie od 7.55 do 20.05
Zamów rozmowę
Koszyk(0)

logowanie

Ustaw nowe hasło

Oddzwonimy do Ciebie!