Maszynki do golenia dla kobiet – czy wszystkie są takie same?

Damskie maszynki do golenia mają przede wszystkim usuwać zbędne owłosienie. Często kupujemy je impulsywnie, ponieważ wydaje nam się, że niczym się od siebie nie różnią. W pierwszej kolejności patrzymy na cenę, dlatego też tak popularne są najtańsze jednorazówki. A co z innymi modelami? Czy rzeczywiście wszystkie są dokładnie takie same? Odpowiadamy!

 

maszynki do golenia

 

Maszynka do golenia to obowiązkowe akcesorium każdej kobiety, dla której depilacja stanowi element codzienności. Panuje powszechna opinia, że produkty te nie różnią się niczym od wariantów dla mężczyzn – poza kolorem. :) Tymczasem to zupełna nieprawda. Producenci idealnie dopasowali współczesne maszynki do wszelkich damskich potrzeb. Może więc czas pożegnać się z jednorazówkami, które – choć niekiedy naprawdę pomocne – na dłuższą metę niejednokrotnie bywają nieefektywne?

 

Maszynki, które nawilżają

 

Zapewne wiesz, że obecnie praktycznie wszystkie ostrza są doposażone w kolorowe paski nawilżające, ale czy spełniają dobrze swoją funkcję? W najtańszych modelach często odgrywają rolę głównie ozdoby. Być może miękną pod wpływem wody, ale na pewno nie pomogłyby ogolić na przykład całych nóg tak, żeby nie używać pianki czy żelu. Koniec końców trzeba więc sięgnąć po kosmetyk, który zmiękczy zarost.

 

Inaczej jest w przypadku nowoczesnych maszynek, w których powierzchnia żelowych pasków nawilżających jest niekiedy większa niż powierzchnia samych ostrzy. Wystarczy odrobina wody, żeby nie tylko zamieniły się w przyjemną piankę, która ułatwi poślizg przy depilacji, lecz także uwolniły specjalne serum lub substancje pielęgnujące.

 

maszynki do golenia dla kobiet

 

Maszynki do zadań specjalnych

 

Wszystko jest w porządku, dopóki golimy duże, płaskie i łatwo dostępne obszary – łydki, uda, ręce. Problem pojawia się w przypadku miejsc pełnych zagięć, takich jak pachy, okolice bikini czy punkty pod kolanami. W takiej sytuacji zwykła maszynka nie zawsze daje sobie radę i często dochodzi do zacięć. Warto wtedy sięgnąć po model z ruchomą główką. Podobne rozwiązanie stosuje się też w maszynkach do golenia dla mężczyzn – w końcu twarz jest pełna załamań i nierówności.

 

Zazwyczaj wkłady umieszczone są na kulce, która ma zdolność obracania się w każdą stronę i dopasowywania się do danego kształtu. Dzięki temu dociera dosłownie wszędzie i usuwa nawet małe i najbardziej denerwujące włoski. Bywają też modele, w których każde ostrze z osobna również się porusza i idealnie przylega do skóry.

 

Maszynki do zabrania w podróż

 

A co z wakacjami czy częstymi i dalekimi wycieczkami? Jeśli nie używasz depilatora czy nie lubisz takich metod, jak woskowanie, pozostają Ci jednorazówki. Nie będziesz ich musiała przywozić ze sobą z powrotem, co pozwoli zaoszczędzić odrobinę miejsca. Sięgaj jednak wyłącznie po sprawdzone modele, które mają co najmniej trzy ostrza, w przeciwnym razie może się okazać, że maszynka stępi się, jeszcze zanim skończysz się golić.

 

jednorazowe maszynki do golenia

 

Innym rozwiązaniem są maszynki stworzone specjalnie z myślą o często podróżujących kobietach. Krótka i kompaktowa antypoślizgowa rączka ułatwia depilację. Koniecznie powinna mieć możliwość wymieniania wkładów. Przy okazji pamiętaj, że jeśli lecisz samolotem, maszynka musi być przewożona w etui lub plastikowej osłonce na ostrza.

 

Maszynki do… stylizacji

 

Istnieje jeszcze specjalny rodzaj damskiej maszynki do golenia – trymer. To produkt idealny do okolic bikini. Pozwala kontrolować długość włosków i przycinać je według upodobań. To praktyczny pomysł, zwłaszcza jeśli pragniesz wystylizować nieco dłuższe owłosienie. Normalna maszynka nie poradzi sobie z nim bez wcześniejszego przycięcia, a i tak może łamać lub wyrywać włoski.

 

Warto wiedzieć!

 

Być może wcześniej nie zwróciłaś na to uwagi, ale między jednorazówkami a pozostałymi maszynkami do golenia dla kobiet istnieje zasadnicza różnica – w tych drugich możesz swobodnie wymieniać wkłady, dzięki czemu starczają na naprawdę długo. Jeśli uznasz, że zamiast pasków nawilżających Twoja skóra bardziej potrzebuje na przykład pięciu ostrzy, ponieważ wtedy wydepilujesz ją szybciej i dokładniej, wystarczy, że po prostu dokupisz dedykowane wkłady.

 

maszynki dla kobiet

 

Obecnie nie powinnaś mieć też problemów z goleniem skóry wrażliwej. Wystarczy, że połączysz odpowiedni kojący krem lub żel do depilacji ze specjalną maszynką, w której paski nawilżone są łagodzącym aloesem, a ostrza wyprofilowane są tak, żeby nie powodować zadrapań.

Codziennie od 7.55 do 20.05
Zamów rozmowę
Koszyk(0)

logowanie

Ustaw nowe hasło

Oddzwonimy do Ciebie!