Uroda w rytmie kalendarza księżycowego – o co chodzi?

Słyszałaś o życiu w zgodzie z fazami Księżyca? Kto by podejrzewał, że ma on wpływ nie tylko na ruch wód i wzrost roślin, lecz także na… urodę. Okazuje się, że zabiegi kosmetyczne wykonane w konkretnych dniach mogą dać zupełnie inne rezultaty – bardziej spektakularne i zaskakujące!

 

fazy księżyca

 

Kalendarz księżycowy był znany już w starożytności. Ludzie zaobserwowali, że od tego, jak w danym okresie wygląda satelita Ziemi, zależy ich samopoczucie oraz wyznaczenie rytmu codzienności. W końcu Księżyc oddziałuje na przypływy i odpływy czy tempo wzrostu roślin. Na przestrzeni wieków analogię zaobserwowano też, jeśli chodzi o wygląd człowieka, funkcjonowanie jego organizmu i powodzenie niektórych czynności, które go dotyczą. Chodzi tu zarówno o zabiegi pielęgnacyjne, jak i różnego rodzaju operacje – plastyczne, ale i typowo zdrowotne.

 

Jak to możliwe?

 

Kalendarz księżycowy – historia

 

Niegdyś kalendarz księżycowy był w powszechnym użyciu. Odeszło się jednak od niego, ponieważ wyznacza tak zwane miesiące synodyczne mające po 29,5 dnia. Na przestrzeni roku powstawały więc znaczące różnice między nim a kalendarzem astronomicznym. Niemniej nadal wykorzystuje się obserwacje faz Księżyca do uporządkowania wielu codziennych spraw, jak dbanie o ciało czy… ogrodnictwo.

 

Ponieważ ruchy Księżyca powodują zmiany magnetyczne, niekiedy ogrodnicy kierują się jego cyklami, żeby zasadzić i przycinać rośliny w najlepszych dla nich momentach. Podobnie jest z czasem plonów.

 

Niektórzy wierzą również, że tak samo impulsy wysyłane przez naturalnego satelitę oddziałują na człowieka. Jeśli chciałabyś spróbować żyć w zgodzie z przyrodą, oto kilka przydatnych wskazówek.

 

Kalendarz księżycowy dla urody

 

Księżyc przechodzi przez cztery główne fazy: nów, pierwszą kwadrę, pełnię i ostatnią kwadrę.

 

kalendarz księżycowy

 

Nów

 

To najlepszy moment na oczyszczenie organizmu. W tym okresie warto więc nie tylko zwrócić uwagę na odpowiednią dietę, lecz także sięgnąć po specjalne kosmetyki detoksykujące, które pomogą w upiększeniu cery poprzez pozbycie się z jej powierzchni zanieczyszczeń, kurzu i smogu oraz dotlenią komórki.

 

Z o wiele większą łatwością wykonasz też depilację ciała, a zabiegi fryzjerskie, takie jak farbowanie, przejdą Twoje najśmielsze oczekiwania.

 

Pierwsza kwadra

 

Zaleca się przyjmowanie w tym okresie witamin, które będą dobrze się wchłaniać. Pomyśl, że to samo możesz zrobić dla skóry. Specjalne preparaty witaminowe zadziałają wtedy z podwójną siłą. Jeśli chciałabyś ukryć oznaki starzenia, spróbuj koncentratu z witaminą E, a gdy borykasz się z niedoskonałościami, pomoże Ci eliksir z witaminą C.

 

To także doskonała pora na zrobienie w domu spa! Maseczki lepiej zadziałają na cerę, podobnie jak organiczne olejki – możesz je wmasować zarówno w ciało, jak i włosy.

 

Pierwsza kwadra to również moment na wizytę u fryzjera. Jeśli przytniesz włosy właśnie wtedy, staną się mocniejsze i o wiele szybciej odrosną.

 

pełnia księżyca uroda

 

Pełnia

 

To faza, która wielu osobom nie pozwala normalnie spać. Zmęczenie odbija się na twarzy – poszarzała cera, opuchlizna powiek i cienie pod oczami, widoczne naczynka… Jak temu zaradzić? W tym czasie postaw przede wszystkim na energizujące maseczki, hydrożelowe płatki pod oczy i masaż skóry twarzy.

 

Jeśli jesteś posiadaczką silnie zniszczonych i przesuszonych pukli, to także świetna okazja do ich regeneracji. Możesz albo mocno je skrócić, co pobudzi je do odnowy, albo skupić się na rytuałach z wykorzystaniem dobrych odżywek i masek do włosów.

 

Ostatnia kwadra

 

Specjaliści od kalendarza księżycowego twierdzą, że właśnie wtedy warto przeprowadzać różnego rodzaju zabiegi, ponieważ zwiększa się prawdopodobieństwo ich powodzenia. Warto więc spróbować wizyty u kosmetyczki i terapii kwasami czy z użyciem laserów napinających naskórek bądź likwidujących widoczne naczynia krwionośne.

 

W tej fazie możesz sobie pozwolić na nieco więcej dietetycznych grzeszków. Chociaż odrobina balsamu antycellulitowego czy przyjemny body wrapping o działaniu wyszczuplającym wykonane w tym momencie nikomu nie zaszkodzą. :)

 

To oczywiście tylko sugestie, choć wiele osób żyje w zgodzie z tymi wytycznymi. Może więc warto sprawdzić, czy nawyki w zgodzie z kalendarzem księżycowym dadzą widoczne zmiany?

Logowanie

Ustaw nowe hasło

Oddzwonimy do Ciebie!