Pęseta – która najlepsza do Twoich potrzeb?

Pęseta to gadżet, który ma każda z nas. Wykorzystujemy ją głównie do depilacji brwi, choć ma również szereg innych zastosowań. Nie wszystkie pęsety są też takie same – warto dopasować je ściśle do funkcji, którą mają pełnić. Dowiedz się więcej.

 

pęsety

 

Pęseta to dosyć niepozorne akcesorium, do którego dosyć często podchodzimy nieco pobłażliwie, nie doceniając jego wielofunkcyjności. Tymczasem sprytne cążki są wykorzystywane nie tylko w kosmetyce (do regulowania brwi czy aplikacji sztucznych rzęs), lecz także w kryminalistyce, mechanice czy medycynie (zarówno w laboratoriach, jak i podczas precyzyjnych czynności w trakcie operacji). Pęseta to także codzienne narzędzie pracy jubilera czy zegarmistrza oraz… kucharza, który przy ich pomocy pozbywa się na przykład ości z ryb.

 

Historia pęsety

 

Możesz się zdziwić, ale profesjonalne cążki nie są współczesnym wymysłem. Ich prototyp był znany już w starożytności. W Egipcie czy Mezopotamii stworzono narzędzie przypominające kleszcze, które wykorzystywano do pieczenia mięsa na ognisku w celu uniknięcia poparzeń. Człowiek pierwotny zainspirował się… ludzkim ciałem. Pęseta to odzwierciedlenie sprawnej dłoni. Wystarczy zastanowić się, w jaki sposób na co dzień chwytamy drobne przedmioty – palcem wskazującym i kciukiem. Dokładnie ten mechanizm naśladują cążki.

 

Pęseta kosmetyczna

 

Pęseta, którą wykorzystujesz na co dzień do czynności pielęgnacyjnych, ma najczęściej trzy typy zakończeń: skośne, proste lub punktowe. Każdy z nich służy do nieco innego celu, dlatego nie powinnaś kupować nowych cążek bez zastanowienia.

 

Pęseta skośna jest najpopularniejsza i najbardziej uniwersalna. To właśnie dzięki niej uzyskasz wymarzony kształt brwi i pięknie je wyregulujesz.

 

Do wyrywania pojedynczych włosków – również tych trudno dostępnych czy wrośniętych – najlepsza jest z kolei pęseta punktowa o niezwykłej precyzyjności.

 

Pęseta prosta to zaś wybawienie dla osób, które borykają się z włoskami uporczywie odrastającymi w obszarze pomiędzy brwiami.

 

regulacja brwi

 

Wszystkie pęsety mają obecnie ergonomiczny kształt – tak, żeby łatwo się je trzymało, a ich użytkowanie nie męczyło. Niebywałym ułatwieniem są antypoślizgowe rączki, która zapobiegają ślizganiu się szczypczyków w dłoniach, gdy te się spocą lub gdy chwycimy je mokrymi dłońmi. Osobom z wadami wzroku przyda się również pęseta z podświetleniem LED, która ułatwia dokładne zlokalizowanie włoska do wyrwania.

 

Bardzo ważny jest także fakt, że do produkcji nowoczesnych cążków używa się wyłącznie antyalergicznych materiałów, a nie stosowanego wcześniej powszechnie uczulającego niklu.

 

Ważne!

Pęseta, tak jak inne akcesoria kosmetyczne (np. pędzle), powinna być regularnie myta i odkażana. W przeciwnym razie można doprowadzić do zakażenia okolic powiek lub powstawania nieestetycznych krostek. Warto też pamiętać, że szczypczyki są dosyć ostro zakończone, więc należy ich używać bardzo ostrożnie, aby nie zranić się w niezwykle cienki naskórek wokół oczu.

Codziennie od 7.55 do 20.05
Zamów rozmowę
Koszyk(0)

logowanie

Ustaw nowe hasło

Oddzwonimy do Ciebie!