Messy banana bun – dowiedz się, jak zrobić najmodniejszy koczek sezonu

Zapewne kojarzysz jeden z bardziej klasycznych koków w kształcie banana. W tym roku na salonach króluje jego nowsza wersja w lekko bałaganiarskim stylu – messy banana bun. To fryzura jednocześnie nonszalancka i kobieca. Dowiedz się, jak ją zrobić.

 

messy banana bun

 

Z pozoru niedbałe uczesania są modne już od dłuższego czasu. Wszystko dlatego, że wyglądają niezwykle naturalnie, ale też uroczo i dziewczęco. Pasują zarówno na co dzień, jak i na bardziej oficjalne okazje. Dla rozpuszczonych włosów najlepsze są wavy hair, czyli fale jak z plaży, do ułożenia których przydają się kosmetyki z solą morską. Z kolei wśród upięć sprawdzą się wszystkie te, które są lekko potargane, z luźno wiszącymi pasemkami – ogólnie dające efekt dosyć spontaniczny, na pewno nie jak spod linijki.

 

W 2019 roku z pewnością popularny będzie messy banana bun, który już stał się hitem wśród użytkowniczek mediów społecznościowych. Żeby rezultat był spektakularny, włosy muszą być długie i dać wywinąć się w kształt banana. Jesteś ciekawa, jak wykonać ten koczek? Oto instrukcja krok po kroku.

 

Banana bun – jak zrobić?

 

Zanim przystąpisz do stylizacji, upewnij się, że masz wystarczającą liczbę wsuwek – muszą być dosyć duże i sprężyste (tzw. jumbo bobby pins), żeby utrzymały kok.

 

Fryzura musi być świeża i sucha, jednak nie zaraz po umyciu, ponieważ wtedy włosy są wyjątkowo sypkie. Wmasuj w nie piankę lub spryskaj je sprayem do stylizacji, a następnie rozczesz szczotką lub grzebieniem (w zależności od rodzaju i grubości pasm).

 

koczek banana bun

 

Zgarnij pukle rękami do tyłu i ściśnij, jak przy robieniu kucyka – albo tuż nad karkiem albo w połowie głowy. Na pewno nie na jej czubku.

 

W kolejnym kroku zacznij zawijać je w lewo (na kilka razy), ale niezbyt mocno – powinny być raczej poluzowane. Gdy uzyskasz coś w stylu rulonika, utrwal go wsuwkami. Wpinaj je w środek zwiniętych włosów, tak żeby nie było ich widać.

 

Następnie resztę jeszcze niespiętych pukli zakręć pod spodem wcześniejszej konstrukcji. Wizualnie pasma powinny przypominać koszyczek; także je upnij. Całość utrwal lakierem.

 

WAŻNE: w wersji messy końcówki włosów będą swobodnie zwisać przy szyi. Prezentuje się to zwiewnie i naturalnie, ale jeśli zależy Ci na bardziej eleganckim looku, zgarnij kosmyki i również je upnij, wtedy uzyskasz klasyczny banana bun.

Codziennie od 7.55 do 20.05
Zamów rozmowę
Koszyk(0)

logowanie

Ustaw nowe hasło

Oddzwonimy do Ciebie!