Jak nakładać make-up gąbeczką? Najczęściej popełniane błędy

Makijaż wykonany przy użyciu gąbeczki jest dzisiaj oczywistością. Wielu profesjonalnych wizażystów ceni sobie ten świetny wynalazek bardziej niż tradycyjne pędzle czy aplikatory. Wszystko dlatego, że blender zapewnia efekt HD. Trzeba jednak umiejętnie się nim posługiwać.

 

beauty blender

 

Gąbeczki do makijażu zawładnęły rynkiem kosmetycznym. Są dostępne dosłownie w każdej drogerii – w dziesiątkach kształtów, wielkości i kolorów. Większość kobiet na pewno ma chociaż jedną w arsenale podręcznych akcesoriów. Jednak, co ciekawe, nawet fanki wszelkich nowinek beauty nie zawsze wiedzą, jak używać gąbeczek, żeby w pełni pokazały swoje możliwości i dały zachwycające rezultaty.

 

Jakich błędów nie popełniać, żeby make-up wyglądał jak u profesjonalnych modelek? 

 

Gąbeczka do makijażu – zwróć uwagę na to, z czego jest wykonana

 

Pierwszą gąbeczką na rynku był beautyblender®, który do tej pory jest niekwestionowanym liderem w rankingach. Między innymi dlatego, że został stworzony z hipoalergicznego tworzywa piankowego. Bezpieczne dla skóry są również specjalne silikonowe aplikatory zrobione na kształt gąbek. Lepiej unikać zaś akcesoriów z lateksu, ponieważ może silnie uczulać i podrażniać.

 

gąbka do makijażu

 

Gąbeczka do makijażu – przyjrzyj się jej budowie i strukturze

 

Skuteczna gąbka powinna być wykonana z pianki, która nie będzie pochłaniała zbyt dużo podkładu, korektora czy innego płynnego kosmetyku, który zdecydujemy się nią nakładać. Przykładowo beautyblender® ma tak zwaną strukturę open cell. Otwarte komórki tworzywa sprawiają, że fluid jest pochłaniany w minimalnym stopniu – nie przedostaje się w głąb gąbeczki, tylko zostaje na jej powierzchni, skąd jest idealnie rozprowadzany na twarzy.

 

Gąbeczka do makijażu – wykorzystaj w pełni jej specjalny kształt

 

Większość gąbeczek ma uroczy kształt jajka. Oczywiście wśród tych trójwymiarowych zdarzają się również inne, przypominające na przykład klepsydry czy serduszka, bądź są skośnie ścięte. To wybór dobry dla pań, które lubią gadżety modne, ale niekoniecznie praktyczne. Okazuje się bowiem, że kultowe jajeczko jest najbardziej uniwersalne. Jego zwężony czubek dociera do trudno dostępnych miejsc na twarzy – w załamania nosa, ust, okolice oczu. Z kolei boki takiej gąbeczki są idealne do większych obszarów – na policzki, czoło, brodę. Nigdy nie nakładaj podkładu szerszą stroną gąbeczki. W ten sposób wcale nie pomalujesz się szybciej i lepiej – tak wyprofilowany kształt ma dawać pewny chwyt w trakcie make-upu.

 

gąbeczki do makijażu

 

Gąbeczka do makijażu – zwilż ją, zanim zaczniesz się malować!

 

To jeden z najczęściej popełnianych błędów – używanie gąbeczki na sucho. Po pierwsze, w takiej sytuacji nawet najlepszy blender wchłonie więcej podkładu, niż jest to potrzebne. W efekcie szybciej będą Ci się kończyć kosmetyki, które zamiast na twarzy zostaną wsiąknięte w piankę. Po drugie, sucha gąbka nie da tak miękkiego satynowego wykończenia jak zwilżona.

 

Każdorazowo przed przystąpieniem do wizażu zmocz gąbeczkę letnią wodą, aż znacząco zmięknie i widocznie zwiększy swój rozmiar. Następnie dobrze ją odciśnij – tak, żeby nic z niej nie kapało, ale była przyjemnie orzeźwiająca w dotyku. Wyciśnij pożądaną ilość kosmetyku kolorowego na grzbiet dłoni, mocz w nim delikatnie czubek jajeczka i dopiero potem nałóż na twarz.

 

Gąbeczka do makijażu – maluj się nią jak… stemplem

 

Piankowy blender to nie pędzel. Absolutnie nie powinnaś rozcierać nim podkładu za pomocą zamaszystych ciągnących ruchów. W ten sposób uzyskasz jedynie efekt smug, plam i podkreślisz wszystkie zmarszczki i niedoskonałości. Jedyna słuszna metoda na makijaż za pomocą gąbeczki to stemplowanie. Co to znaczy?

 

 gąbeczka do makijażu

  

Lekko przykładaj blender miejsce przy miejscu, przy okazji lekko dociskając go do skóry. W ten sposób perfekcyjnie wtopisz podkład w cerę, wyrównasz jej koloryt i zminimalizujesz widoczność porów. Satynowe wykończenie będzie jednocześnie półmatowe i nieco glow – zupełnie jak u modelek, którymi zajmują się profesjonalni wizażyści. Jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz swobodnie warstwować kosmetyki – gąbka pozwala na dokładne kontrolowanie grubości aplikowanej warstwy.

 

Nic dziwnego, że dobrze użyta gąbeczka daje tak spektakularne rezultaty, w końcu beautyblender® został stworzony pod wpływem technologii HD, która uwidacznia każdą niedoskonałość. Chodziło więc o szybkie uzyskanie świeżego i naturalnego make-upu, który będzie jednocześnie upiększający.

 

gąbeczka makijaż

 

Gąbeczka do makijażu – czyść ją regularnie

  

Producenci zalecają, aby ze względów higienicznych wymieniać gąbki co trzy miesiące. Tak naprawdę wszystko zależy jednak od częstotliwości ich stosowania i tego, jak o nie dbamy. Pamiętaj, że na powierzchni pianki – jak wszędzie – gromadzą się bakterie, które mogą powodować stany zapalne i zanieczyszczać Twoją skórę. W związku z tym należy regularnie myć blender delikatnym płynem albo specjalnym preparatem – najlepiej po każdym użyciu, zanim podkład czy korektor zdąży zaschnąć. Jeśli jednak nie masz czasu, możesz to zrobić dopiero następnego dnia, przed kolejnym make-upem. Mokrą gąbkę odkładaj zawsze w przewiewne miejsce, aby dobrze wyschła i wróciła do pierwotnego kształtu.

Codziennie od 7.55 do 20.05
Zamów rozmowę
Koszyk(0)

logowanie

Ustaw nowe hasło

Oddzwonimy do Ciebie!