Jagody goji – superfood dla Twojej skóry

Od pewnego czasu jagody goji są po prostu… modne. O ile niektóre trendy urodowe bywają mocno przesadzone, o tyle ten tybetański rarytas jak najbardziej zasłużył na swoje miano. Jagody goji tu superfood nie tylko w odniesieniu do pożywienia, lecz także w przypadku pielęgnacji twarzy, ciała i włosów.

 

jagody goji

 

Jagody goji pochodzą z Azji. To owoce kolcowojów chińskiego i pospolitego, które porastają głównie tereny północnych i południowych Chin. Duże plantacje tych roślin znajdują się między innymi w Kanadzie czy USA, do Europy najczęściej sprowadza się owoce w postaci suszonej.

 

Jagody goji – tajemniczy składnik

 

Jeszcze parę lat temu goji były prawdziwym rarytasem – dosyć drogim i trudno dostępnym. Obecnie można je kupić w praktycznie każdym sklepie w formie bakalii chętnie dodawanych do: ciast, deserów, owsianek, koktajli, dressingów, sosów, sałatek, mięs, ryżu, kaszy, makaronów, a nawet lodów. Swoją uniwersalność zawdzięczają przyjemnemu słodko-cierpkiemu smakowi, który cudownie uwyraźnia charakter danego posiłku.

 

Podobnie jest w przypadku kosmetyków – jagody goji dodawane są do kremów, serum i masek do twarzy, scrubów i peelingów do ciała, szamponów i odżywek do włosów czy żeli pod prysznic i mydeł. Stanowią też składnik… perfum! Wszystko dlatego, że pachną dosyć intensywnie i intrygująco – łączą w sobie słodycz rodzynek, kwaśność żurawiny i niepowtarzalny aromat… pomidora. Warto otaczać się taką wonią zwłaszcza wiosną i latem.

 

goji berries

 

Jagody goji – właściwości

 

Goji bywają nazywane owocami długowieczności. Dlaczego? Są wręcz napakowane wartościami odżywczymi! Zawierają dużo błonnika i aż 19 aminokwasów, w tym kilka niesyntetyzowanych przez ludzki organizm. Do tego mikroelementy: cynk, chrom, magnez, mangan, miedź, selen, wapń czy żelazo, oraz witaminy: z grupy B, C, E, a także A (gdyby wsypać jagody do szklanki, to już ¼ jej objętości to równowartość około 350% dziennego zapotrzebowania na prowitaminę A).

 

Oprócz tego cudowne goji to źródło młodości! Są pełne antyoksydantów, dzięki czemu skutecznie zwalczają wolne rodniki. Regularne spożywanie jagód pomaga także unormować ciśnienie krwi oraz wzmocnić odporność. Mówi się też, że ten superfood pomaga przeciwdziałać nowotworom oraz jest skuteczny w leczeniu reumatyzmu czy schorzeń kości, wątroby, serca, płuc, oczu, nerek i mięśni. Nic dziwnego, że jagody goji są wykorzystywane w tradycyjnej medycynie chińskiej i tybetańskiej już od ponad 2500 lat.

 

Jagody goji w kosmetykach do twarzy i ciała

 

Najczęściej goji pojawiają się w preparatach naturalnych pochodzących z ekologicznych upraw. Dzięki temu Twoja skóra otrzymuje wyłącznie bombę pielęgnacyjnych witamin – z wykluczeniem parabenów, sztucznych barwników itp. Takich specyfików można bezpiecznie używać w przypadku cery alergicznej oraz u osób z AZS, ponieważ mają właściwości łagodzące, odnawiające i naprawcze.

 

jagody tybetańskie 

 

Kremy mają głównie działanie przeciwstarzeniowe, więc są idealne do cery dojrzałej. Antyoksydanty pomagają uporać się ze stresem oksydacyjnym. Skóra staje się dzięki nim bardziej jędrna, elastyczna, odżywiona i o wyrównanym kolorycie. Goji pobudzają również syntezę kolagenu i poprawiają metabolizm komórkowy oraz gęstość tkanki. Dzięki preparatom tego typu skutecznie pozbędziesz się także małych zmarszczek, rozjaśnisz przebarwienia czy niechciane piegi oraz poprawisz owal twarzy.

 

Tybetańskie jagody wzmacniają też formuły balsamów do ciała czy kremów do rąk. Przyczyniają się do regeneracji przesuszonego i spękanego naskórka z tendencją do szorstkości. Tworzą także na skórze ochronną warstewkę, która neutralizuje negatywny wpływ zmiennych temperatur, słońca czy wiatru.

 

Jagody goji na ratunek zniszczonym włosom

 

Azjatycki superfood to częsty składnik szamponów, odżywek i masek. Silnie regeneruje pasma, dodaje im witalności i wydobywa ich naturalny blask. Włosy z suchych, łamliwych i skłonnych do wypadania zamieniają się w silne i zdrowe. Pięknie lśnią, przestają się rozdwajać. Jagody goji wpływają też pozytywnie na skórę głowy – odżywiają cebulki i wzmacniają mieszki włosowe. Dzięki temu kosmyki rosną szybciej i są bardziej elastyczne i bujne. To pożądane rezultaty zwłaszcza po okresie wakacyjnym, gdy włosy są szczególnie narażone na niszczące i wysuszające działanie promieniowania.

Logowanie

Ustaw nowe hasło

Oddzwonimy do Ciebie!