Kawior w kosmetykach – czy naprawdę jest taki luksusowy?

Kawior postrzega się jako synonim luksusu – jest drogi, wytworny i wcale nie tak powszechnie dostępny. Jego ekskluzywny charakter często wykorzystywany jest przez producentów kosmetyków dla podniesienia prestiżu towaru, ale i jego… ceny. Jednak czy kawior jest naprawdę taki wartościowy? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.

 

caviar

 

Kawior to ikra ryb. Przykładowo czarny – uznawany za synonim bogactwa – to jaja ryb jesiotrowatych, które niegdyś były istnym przysmakiem cara Iwana Groźnego (stąd też inna nazwa: kawior rosyjski). Równie często na stołach gości też kawior z łososia, bieługi i dorsza.

 

Kawior kosmetyczny – właściwości

 

Ponieważ jajeczka to dosłownie nowe życie, pełne są najcenniejszych składników, m.in.: białka, witamin (A, B5, D i E), aminokwasów (arginina, glicyna) oraz mikro- i mikroelementów (miedź, magnez, cynk, fosfor, wapń, selen, potas, jod, krzem). I to właśnie dlatego niezwykle chętnie się je spożywa, ale i dodaje do kosmetyków. Specjaliści zauważają, że nic nie działa tak silnie przeciwzmarszczkowo i odmładzająco.

 

Skóra lubi się z kawiorem. Jest pełen nienasyconych kwasów tłuszczowych o działaniu ujędrniającym i uelastyczniającym. Zregenerowane komórki wpływają na ogólny zdrowy i naturalny wygląd skóry. Ze względu na bogactwo witamin o właściwościach antyoksydacyjnych zostają też zahamowane oznaki starzenia się cery. Z kolei cenne pierwiastki wzmacniają wiązania kolagenowe, co pomaga zredukować widoczność drobnych zmarszczek. Oprócz tego ekstrakt z kawioru chroni przed negatywnym wpływem promieniowanie słonecznego, a jednocześnie wpływa na prawidłowe nawilżenie tkanki. Jednym słowem działa niczym magiczny eliksir w służbie naszego wiecznego piękna – i już wcale nie potrzeba czarów! :)

 

Czy wiesz, że…

Kawior do pielęgnacji wprowadziła kosmetolożka Ingrid Millet, której najbardziej znanymi klientkami były Brigitte Bardot czy Paloma Picasso. Millet odkrycia dokonała zupełnie przypadkiem na irańskiej farmie kawiorowej. Okazało się, że pracujące tam kobiety miały jednocześnie zmęczone twarze naznaczone czasem i… nieskazitelnie gładkie dłonie. Zafascynowana przeprowadziła szereg badań, które potwierdziły jej tezę – kawior to urodowy cudotwórca! Tak w 1964 roku powstała pierwsza luksusowa linia kosmetyków na bazie czarnego kawioru: Perle de Cavia.

 

kawior w kosmetykach

 

Kawior – w jakich kosmetykach go szukać?

 

Jeszcze jakiś czas temu kawior nieśmiało dodawano wyłącznie do kremów do twarzy, dziś chętnie stosuje się go także na całe ciało, dłonie, a nawet włosy. Bo naprawdę warto.

 

W codziennej pielęgnacji niezastąpiony będzie kawiorowy krem na dzień – głównie dla pań dojrzałych, bo zwalcza zmarszczki, regeneruje, napina i walczy dzielnie z wolnymi rodnikami. Równie dobrze sprawdzi się jednak w przypadku cery suchej i normalnej, w której poprawi nawilżenie. Ale to nie wszystko – taki krem działa trochę na zasadzie maseczki liftingującej, gdyż pozostawia na twarzy leciutki i niewidzialny, lekko naciągający film. Uzupełnieniem takiej kuracji będzie oczywiście krem na noc, dzięki któremu skóra jest maksymalnie wygładzona, świeża i wypoczęta. Nie zapomnij też o preparacie pod oczy – dla kompleksowej pielęgnacji rodem ze spa.

 

Absolutnie bezcenne jest serum z kawiorem albo specjalne ampułki lub perły o wysokim stężeniu składników aktywnych, w tym protein i lipidów. Tego typu preparaty rewitalizują cerę na najwyższym możliwym poziomie i nieustannie pobudzają ją do odnowy. Do tego rozświetlają i delikatnie wyrównują koloryt twarzy, sprawiają, że jest odprężona i zrelaksowana. Świetnie sprawdzają się również jako baza pod makijaż. Ampułki można także dodawać do innych ulubionych kosmetyków – wspomnianego kremu na dzień, ale też przykładowo do szamponu czy odżywki do włosów. Zwłaszcza w przypadku pasm cienkich i zniszczonych, które wymagają profesjonalnego wzmocnienia.

 

A co z kosmetykami do ciała? Oczywiście wszelkiego rodzaju balsamy, kremy czy oliwki to luksus w najlepszym wydaniu. Skóra staje się nie tylko nawilżona, lecz także ukojona, ponieważ kawior działa przeciwpodrażnieniowo i antyseptycznie. Co ciekawe, subtelnie poprawia też mikrokrążenie i wspomaga proces złuszczania martwego naskórka.

 

kawior kosmetyki

 

Hitem są również wszelkiego rodzaju kawiorowe maseczki, w tym te do rąk, ponieważ nie tylko intensywnie pielęgnują skórę i chronią ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, lecz także wpływają dobroczynnie na stan paznokci.

 

Logowanie

Ustaw nowe hasło

Oddzwonimy do Ciebie!