Korektory pod oczy
- Do końca promocji pozostało:0 dni, 24:23:12SponsorowaneTen produkt jest reklamowany za pośrednictwem naszej usługi reklamowej Makeup Ads. Dowiedz się więcej o naszym programie reklamowym
- DEALBell HYPOAllergenic Liquid Eye ConcealerHipoalergiczny korektor rozświetlający pod oczyPromocjaPre-party Black Friday! Tylko do 28 listopada (włącznie) zniżki do -50%. Ceny podane na stronie uwzględniają rabat.129★★★★★18.06 zł22.57 złKupDEALAffect Cosmetics Ideal Blur ConcealerWygładzający korektor pod oczyPromocjaPerfumy, kosmetyki i akcesoria ulubionych marek w supercenach. Ceny na stronie internetowej uwzględniają rabat.0★★★★★38.42 zł51.23 złKupDEALKorektor do okolic oczuBell Stop Dark Circles Eye ConcealerPromocjaPre-party Black Friday! Tylko do 28 listopada (włącznie) zniżki do -50%. Ceny podane na stronie uwzględniają rabat.16★★★★★19.25 zł24.06 złKupHITKupDEALMakeup Revolution Magic Eye Bright Pre-ConcealerPre-korekotr do skóry pod oczamiPromocjaPerfumy, kosmetyki i akcesoria ulubionych marek w supercenach. Ceny na stronie internetowej uwzględniają rabat.1★★★★★29.56 zł39.42 złKupHITKupKupDEALKupDEALMakeup Revolution Get The Look: Nude Glam Makeup Gift SetZestaw do makijażuPromocjaPerfumy, kosmetyki i akcesoria ulubionych marek w supercenach. Ceny na stronie internetowej uwzględniają rabat.0★★★★★116.35 zł179 złKupKupKupHITYves Saint Laurent Touche Éclat High CoverRozjaśniający korektor w pisaku mocno kryjący44★★★★★Chwilowy brakPowiadom o dostępnościDEALPowiadom o dostępnościPowiadom o dostępnościPowiadom o dostępnościDEALPowiadom o dostępnościPowiadom o dostępnościPowiadom o dostępnościPowiadom o dostępnościDEALZestawBielenda Golden Placenta 60+ (eye/cor/15ml + cr/50ml)PromocjaPre-party Black Friday! Tylko do 28 listopada (włącznie) zniżki do -50%. Ceny podane na stronie uwzględniają rabat.0★★★★★Chwilowy brakPowiadom o dostępności36 of 11 produktówWięcej produktówOpinie o Korektory pod oczy
- Yves Saint Laurent Touche Éclat High CoverRozjaśniający korektor w pisaku mocno kryjącySponsorowaneTen produkt jest reklamowany za pośrednictwem naszej usługi reklamowej Makeup Ads. Dowiedz się więcej o naszym programie reklamowymTen produkt jest fantastyczny! Wypróbowałem trwały korektor YSL, ale ten działa doskonale. Delikatnie rozświetla i nawilża skórę. Jest najlepszy...MMarina★★★★★
Ostatnio oglądaneKorektory pod oczyJaki jest dobry korektor pod oczy?
Zanim kupisz korektor pod oczy, weź pod uwagę kilka czynników, które pozwolą Ci wybrać produkt perfekcyjnie dopasowany do Twoich oczekiwań.
Przede wszystkim określ, co pragniesz zatuszować: worki pod oczami, pękające naczynka, a może potrzebujesz preparatu wspomagającego nawilżanie przesuszonego naskórka? Następnie zawęź poszukiwania do kilku sprawdzonych marek i kosmetyków, które mają najlepsze recenzje. Zastanów się też, którą konsystencję będzie Ci najwygodniej aplikować: korektor w płynie, gąbeczce, pędzelku czy kremie? I najważniejsze – dobrze dobierz odcień!
Makijażyści zalecają, aby kolor korektora pod oczy był o ton jaśniejszy niż podkład, ponieważ to intensyfikuje efekt rozświetlający, który odmładza i odświeża spojrzenie.
Korektory pod oczy są również dostępne w unikalnych odcieniach, które celują w konkretne potrzeby skóry:
- różowy – dedykowany do cery zmęczonej i wyraźnie poszarzałej,
- żółty – broń na fioletowe sińce i kłopotliwą opuchliznę,
- zielony – must have, jeśli borykasz się z widocznymi naczynkami.
Jak prawidłowo używać korektora pod oczy?
Żeby okolica oczu była zadbana i dobrze przyjęła korektor, bardzo ważna jest prawidłowa codzienna pielęgnacja:
- Zmywaj makijaż, używając łagodnych płynów bez SLS i SLES. Nie pocieraj skóry!
- Podczas wklepywania ulubionego kremu nawilżającego wykonuj masaż powiek.
- Wybieraj kosmetyki pod oczy pozbawione alkoholu, parafiny, sztucznych substancji zapachowych i barwników.
- Przez cały rok stosuj kremy pod oczy z filtrem UV.
Przed rozpoczęciem nakładania korektora upewnij się, że skóra pod oczami jest dobrze nawilżona – to da najlepszy fundament pod nienaganny makijaż. Wybierz produkt, który odpowiada Twojemu typowi i tonowi skóry.
Jeśli chodzi o samą aplikację, to jest banalnie prosta. W zależności od konsystencji kosmetyk możesz nałożyć za pomocą palców, pędzla lub gąbeczki. Profesjonaliści zalecają użycie akcesoriów, ponieważ gwarantują najbardziej równomierne i dobre krycie. Wklepywanie formuły palcami często grozi powstaniem smug. Ważne też, aby nakładać produkt, wykonując delikatne ruchy stemplujące – dzięki temu unikniesz podrażnień.
Jaki korektor na powieki?
Skóra pod oczami jest wyjątkowo cienka, co sprawia, że problemy z fioletowymi cieniami, żyłkami i przebarwieniami są częstym wyzwaniem. Wybierając odpowiedni korektor, zacznij od zrozumienia potrzeb swojej skóry.
Cera dojrzała wymaga bogatego korektora, który ukryje zmarszczki, podczas gdy kobiety o delikatnej skórze preferują produkty o lekkiej konsystencji. Z kolei jeśli twarz jest podatna na przesuszanie, zaleca się wybór korektora, który będzie wspomagał nawilżanie naskórka. Warto też zwrócić uwagę na rekomendowane marki i skład korektora pod oczy – bo liczy się nie tylko perfekcyjny makijaż, lecz także pielęgnacja.
Formuły wzbogacone o składniki odżywcze są szczególnie cenione, ponieważ witaminy i ekstrakty roślinne przyczyniają się do poprawy kondycji skóry. Szukaj korektorów z takimi substancjami, jak: kwas hialuronowy, D-panthenol, peptydy, świetlik, kofeina, ekstrakt z zielonej herbaty, wyciąg z kasztanowca, witaminy E i C. Jednocześnie staraj się unikać produktów z agresywnymi substancjami chemicznymi, które podrażniają wrażliwy naskórek.
Jaki korektor pod oczy nie wnika w zmarszczki?
Jedną z bolączek w trakcie stosowania korektora pod oczy może być to, że – mówiąc dosłownie – wchodzi w zmarszczki. Co to znaczy?
Jeśli konsystencja produktu jest zbyt ciężka, gęsta i silnie kryjąca, korektor może gromadzić się w liniach i bruzdach i – paradoksalnie – dodatkowo je podkreślać. Zamiast udanego kamuflażu niedoskonałości i przebarwień mamy wtedy dosyć kłopotliwy efekt, który w makijażu nazywa się ciastkowaniem. Formuła wygląda, jakby się zwarzyła – pigment jest nierównomierny i tworzy plamki i smugi. Jak tego uniknąć?
Przede wszystkim: nie przesadzać. W tym wypadku mniej znaczy lepiej. Wybieraj korektory pod oczy, których konsystencja jest lekka i nieobciążająca. Nałóż dosłownie kilka drobnych kropeczek i wklep je niezwykle delikatnie, kierując się od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego. Pamiętaj też, żeby nie aplikować produktu zbyt blisko linii rzęs, bo istnieje prawdopodobieństwo, że nieładnie odznaczy się na ultracinekiej skórze. Niektórzy polecają też odcisnąć nadmiar korektora na chusteczce.
W jakiej kolejności aplikować korektor pod oczy?
Właściwa kolejność aplikacji kosmetyków do makijażu jest naprawdę ważna. Są dwie główne techniki stosowane przez profesjonalistów – wybór odpowiedniej zależy od spersonalizowanych potrzeb cery.
- Najpierw podkład, potem korektor
Zadaniem fluidu jest wyrównanie kolorytu i struktury skóry. To daje idealne tło pod nałożenie korektora, który w głównej mierze ma rozświetlać spojrzenie. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, korektor pod oczy powinien być jaśniejszy niż podkład i karnacja – jeśli nałożyłabyś go w pierwszej kolejności, zwyczajnie nie byłoby widać efektu Aha! Pamiętaj, żeby utrwalić makijaż pudrem – najlepiej fixerem.
- Najpierw korektor, później podkład
To w zasadzie wyjątkowa sytuacja. Taką kolejność aplikacji możesz stosować, gdy masz uporczywy problem z dużymi sińcami w okolicach oczu, przez które wyglądasz na wiecznie zmęczoną i starszą niż w rzeczywistości. Użyj korektora żółtego lub ewentualnie różowego. Wklep go w fioletowe obszary i dopiero następnie nanieś podkład. W razie potrzeby na koniec dołóż jeszcze jedną cienką warstwę korektora.
Jaki jest najlepszy korektor pod oczy?
- Maybelline New York Instant Eraser®: maskuje wszelkie niedoskonałości. Innowacyjna formuła wzbogacona o haloxyl posiada zdolność redukcji cieni pod oczami.
- Eveline Cosmetics Magical Perfection: wyjątkowy produkt polskiej marki, który nie bez powodu zbiera pozytywne recenzje. Formuła skutecznie ukrywa cienie pod oczami oraz oznaki zmęczenia.
- L’Oréal Paris Infaillible More Than Concealer: sprawdzi się zarówno jako korektor pod oczy, jak i do twarzy. Kremowa konsystencja doskonale się rozprowadza, zapewniając efekt nawilżający aż do 24 godzin.
- Rimmel Lasting Radiance: rozświetlający korektor pod oczy, który z łatwością ukrywa wszelkie niedoskonałości, cienie i przebarwienia. Zawarte w nim składniki odżywcze hamują procesy starzenia i nadają skórze naturalny blask.
- Tarte Colored Clay CC Undereye Corrector: odżywczy korektor CC pod oczy, który skutecznie wyrównuje koloryt skóry. Lekka formuła łatwo się rozprowadza, redukując widoczność zmarszczek i nadając twarzy zdrowy wygląd.
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie nasza strona wykorzystuje pliki cookies. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień w swojej przeglądarce. Więcej szczegółów znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.