To przedmiot, który na pierwszy rzut oka może wydawać się zbędnym luksusem, jednak wystarczy że raz sięgniesz po opaskę na oczy i momentalnie się zakochasz. Zobacz co zyskasz dzięki tej drobnej zmianie w swojej codziennej beauty rutynie.
Opaska na oczy: Twój nowy must-have!
Ten mały dodatek pozytywnie wpłynie na wiele obszarów życia. Przede wszystkim znacznie polepszy Twój komfort snu. Pamiętasz jeszcze, kiedy ostatni raz obudziłaś się wypoczęta? Najwyższa pora to zmienić! Opasek do spania możesz używać dosłownie wszędzie. Ten dodatek świetnie sprawdzi się podczas długiej podróży samolotem, pociągiem lub autobusem, kiedy ciężko zadbać o odpowiednie wyciemnienie otoczenia.
3 największe zalety opasek na oczy
1. Dobre dla cery – skóra wokół oczu najszybciej zaczyna zdradzać nasz wiek. Sięgnij po dodatek wykonany z naturalnego jedwabiu, dzięki któremu zatrzymasz odpowiednią ilość wody w naskórku oraz zahamujesz proces powstawania nieestetycznych cieni. Ze względu na swoje delikatne włókna jedwabną opaskę na oczy mogą stosować również osoby o wrażliwej cerze skłonnej do wyprysków.
2. Ułatwiają zasypianie – odpowiednie zaciemnienie otoczenia sprzyja zwiększonej produkcji melatoniny oraz poprawia i wydłuża czas trwania fazy REM. Sen to nie tylko moment wytchnienia, ale również czas naturalnej regeneracji organizmu. Nieprzerwany odpoczynek sprawi, że rano obudzisz się pełna energii oraz gotowa do działania i to wszystko przed pierwszym łykiem kawy!
3. Są tańsze niż rolety zaciemniające – ten punkt możesz potraktować z lekkim przymrużeniem oka. Jednak wystarczy że sprawdzisz ceny dobrych rolet, żeby przekonać się że mamy rację. Jeśli w Twojej sypialni, mimo zasłonięcia okien, nie panuje kompletna ciemność, możesz symulować ten stan za pomocą tego małego akcesorium.
Problemy z zasypianiem. Co zrobić, kiedy sen nie przychodzi?
Średni czas zasypiania dorosłej osoby powinien wynosić od 10 do 20 minut. Jeśli po tym okresie nadal nie możesz zasnąć, warto wsłuchać się w swój organizm, zbadać przyczyny problemu i skutecznie go rozwiązać. Już wiesz, że maseczka na oczy może rozwikłać kłopoty z zasypianiem, blokując dopływ nadmiernej ilości światła. Poniżej znajdziesz jeszcze kilka metod, które mogą okazać się pomocne w walce z bezsennością:
Ograniczenie niebieskiego światła – smartfony, komputery i tablety wydzielają charakterystyczną wiązkę niebieskiego światła, która pobudza nasz mózg do pracy. Oglądanie serialu, czytanie artykułów lub przeglądanie internetu… tak zazwyczaj wygląda Twój wieczór? Zadbaj o wyciszenie organizmu bez użycia elektronicznych sprzętów. Lekarze zalecają, żeby na godzinę lub minimum 30 minut przed udaniem się na spoczynek zrezygnować ze smartfonów. Ten krótki moment pozwoli na wyciszenie i sprawi, że Twój sen będzie znacznie głębszy.
Olejki eteryczne – kąpiel, inhalacja lub masaż z wykorzystaniem odpowiednich wonności może rozwiązać Twój uporczywy problem. Zmieszaj ze sobą olejek z rumianku, szałwii muszkatołowej i bergamotki (w proporcji 10: 5: 5) i tą kompozycją skop bawełnianą chusteczkę. Następnie umieść ją pod poszewką poduszki. Ulatujące zapachy ukoją nerwy oraz pomogą w zasypianiu.
Olejek CBD – wbrew popularnej plotce, w ekstrakcie z konopi siewnych nie znajdziesz uzależniających substancji psychoaktywnych. Ten w pełni naturalny produkt uspokaja, reguluje cykl snu i skutecznie wycisza organizm. Wystarczy, że na godzinę przed spaniem zastosujesz 4 krople olejku.
Suplementy diety – jeśli codziennie znajdujesz się w stresowych sytuacjach, ziołowe herbatki czy olejki eteryczne nie wystarczą. W tym przypadku znacznie lepiej może sprawdzić się regularne stosowanie suplementów diety bogatych w melatoninę, l-teaninę czy walerianę. Pamiętaj, że przed skorzystaniem z tego rodzaju preparatów warto zasięgnąć porady farmaceuty lub lekarza.
Pamiętaj: Jeśli powyższe metody nie zdadzą egzaminu, nie lekceważ problemu i koniecznie skontaktuj się z odpowiednim specjalistą.