Przebarwienia są schorzeniem, które w 2040 r. może dotyczyć aż 2/3 globalnej populacji . Aktualnie ponad 62% dermatologów zajmuje się przypadkami problematycznej pigmentacji skóry u swoich pacjentów. Na dodatek, testy, które przeprowadzono w 34 krajach, z udziałem ponad 48 tysięcy uczestników pokazują, że zaburzenia pigmentacji obniżają zadowolenie z życia. Pokrzepiające jest, że przebarwienia można pokonać!
Jak dochodzi do powstania przebarwień?
W naszej skórze występuje naturalny składnik o nazwie melanina. Chroni skórę przed słońcem i nadaje jej naturalny koloryt. Przy zbyt dużej produkcji melaniny można zaobserwować niejednolity odcień i ciemniejsze plamy na skórze.
Skąd bierze się nadmierne wytwarzanie melaniny? Przyczyną jest stan zapalny, wywołany ekspozycją na słońce, skażenie środowiska, ale i wiek, genetykę czy ciążę. Dermatolog, dr Agnieszka Bańka-Wrona dostrzega „Zmiana zapalna, która pojawia się na skórze może doprowadzić do nieestetycznych przebarwień. Aktualnie wyjątkowo narażeni na to są pacjenci z trądzikiem, a szczególnie z trądzikiem i skórą wrażliwą.”
Dlaczego pozbycie się przebarwień jest wyjątkowo trudne?
Większość dotychczasowych metod w leczeniu hiperpigmentacji polegała na blokowaniu ciemnego pigmentu, czyli melaniny. Jednak to właśnie ona zapewnia skórze unikalny odcień i jest konieczna do zabezpieczenia przed promieniowaniem UV – zablokowanie produkcji melaniny nie jest efektywną metodą leczenia i może spowodować nawrót przebarwień!
Laseroterapia sprawdza się dobrze przy hiperpigmentacji, jednak takie metody są bardzo kosztowne i mogą mieć skutki uboczne. Najczęściej stosowaną techniką eliminowania przebarwień w średnim stadium są produkty kosmetyczne, ale tego typu kuracja zajmuje dużo czasu. Specjalistyczne preparaty zawierające składniki aktywne często doprowadzają do podrażnień, łuszczenia się skóry i zaczerwienień. Nic zatem dziwnego, że pacjenci szybko się do nich zniechęcają i nie stosują kuracji regularnie.
Co zatem używać na przebarwienia?
Przełomem w zwalczaniu przebarwień jest nowa cząsteczka Melasyl™, która powstała po 18 latach badań ekspertów La Roche-Posay. W przeciwieństwie do innych składników aktywnych wychwytuje nadwyżkę melaniny, zapobiegając zmianom na skórze.
Nowe serum MELA B3 La Roche-Posay bazujące na przełomowym składniku Melasyl™ stworzono, by efektywnie pokonać zaburzenia pigmentacji. W testach dowiedziono, że efekty zauważalne są już po 1. tygodniu używania!* Specyfik przetestowany w warunkach klinicznych na różnorodnych typach i kolorach skóry. Dowiedziono, że działa nawet na trwałe, uporczywe przebarwienia. Melasyl™ nie wpływa na naturalne procesy skóry i nie powoduje podrażnień.
Formuła serum zawiera 10% niacynamid o działaniu kojącym. Razem z pozostałymi składnikami zapobiega najczęściej występującym problemom towarzyszącym przebarwieniom.
Serum MELA B3 jest delikatne, szybko się wchłania, ma przyjemny, orzeźwiający zapach. Kompozycja zapachowa spełnia najsurowsze normy antyalergiczne.
To innowacyjne rozwiązanie daje aż 5 korzyści dla skóry z problemami
pigmentacji. Serum MELA B3 to działanie:
- przeciwzapalne
- rewitalizujące skórę,
- złuszczające,
- przeciwutleniające i degradujące prekursory melaniny.
Kompleksowa pielęgnacja przeciw przebarwieniom
Dr Agnieszka Bańka-Wrona przypomina: „Podstawą zapobiegania przebarwieniom oraz terapii już istniejących jest prawidłowa fotoprotekcja. […] Warto wspomóc to działanie stosując w porannej pielęgnacji preparaty zapobiegające powstawaniu przebarwień w innych mechanizmach – pozbywając się ze skóry prekursorów melaniny i hamując działanie enzymu, który jest odpowiedzialny za ten proces. Wieloetapowe działanie jest najskuteczniejsze.”
Dla maksymalnych efektów, laboratoria La Roche-Posay stworzyły kompleksową pielęgnację MELA B3 do codziennego stosowania. To: Mikro-peelingujący żel oczyszczający, serum i krem SPF 30.
W walce z przebarwieniami zdobyliśmy nowego, silniejszego niż kiedykolwiek sprzymierzeńca!
*Test konsumencki podczas badania klinicznego, 73 kobiety, po 1 tygodniu stosowania