Mężczyźni muszą dbać o okolice oczu dokładnie tak samo jak panie. Dobrze zdać sobie z tego sprawę i przestać się wstydzić. Pielęgnacja jest naturalnym procesem i szybko zrozumiesz, że lepiej zapobiegać, niż później zmagać się z problemem. Podpowiadamy, co powinieneś robić i jakich kosmetyków używać, żeby Twoje młodzieńcze spojrzenie było zawsze atrakcyjne dla kobiet.
Jeszcze do niedawna panowało powszechne przekonanie, że tylko paniom przystoi codzienne wklepywanie kremu i troska o wygląd. Na szczęście to się zmienia i dzięki temu jako samiec alfa nie musisz już chodzić do drogerii pod osłoną nocy, żeby zaopatrzyć się w nową tubkę balsamu przeciwzmarszczkowego. Do tej pory myślałeś, że wystarczy tylko odpowiednia pielęgnacja twarzy? Jeśli skończyłeś 30 lat, czas sięgnąć po dobry krem pod oczy.
Co Ci najbardziej przeszkadza?
Na każdy kłopot można znaleźć skuteczne i szybkie rozwiązanie. Rozpraw się z defektem po męsku!
Cienie, poszarzała skóra
Ta tendencja jest związana z zastojem i gorszym natlenieniem krwi. W wyniku zmęczenia bądź upośledzonego działania małych naczynek, które w złym tempie rozszerzają się i kurczą, krew ciemnieje i zaczyna prześwitywać przez naskórek pod oczami. A ten jest prawie dziesięć razy cieńszy niż reszta skóry twarzy (!).
Rozwiązanie 1: zadbaj o prawidłowy tryb życia. Śpij tyle, ile potrzebujesz (u dorosłego człowieka to osiem godzin), uprawiaj dużo ruchu (najlepiej na świeżym powietrzu), odżywiaj się z szacunkiem do własnego ciała (unikaj nadmiaru soli) i pozbądź się używek (alkoholi i papierosów). I staraj się cieszyć każdą chwilą, ponieważ stres to jeden z Twoich największych wrogów.
Rozwiązanie 2: regularnie rano i wieczorem wklepuj (tak, tak – używaj wyłącznie koniuszków palców, nie pocieraj cery!) w problematyczne obszary krem zawierający składniki pobudzające mikrokrążenie, na przykład zieloną herbatę, ekstrakt z miłorzębu japońskiego czy arnikę górską. I nie próbuj podkradać partnerce kosmetyków rozświetlających, chyba że chcesz, żeby Twój wzrok mienił się złotymi drobinkami. ;)
Nieestetyczne worki
Przyczyny ich powstawania mogą być dwie. Albo występuje u Ciebie reakcja alergiczna, która objawia się wzmożoną aktywnością mastocytów odpowiedzialnych za tworzenie się opuchnięć, albo masz zastoje limfy. Skutek jest jeden – widoczny obrzęk.
Rozwiązanie 1: codziennie rano i wieczorem używaj kremów pod oczy z komponentami chłodzącymi (mentolem lub aloesem) oraz poprawiającymi krążenie (kofeina, bluszcz, skrzyp polny). Zamiennie możesz też zastosować specjalny roll-on.
Rozwiązanie 2: raz na jakiś czas zafunduj sobie kurację w formie okładów. Pół godziny wcześniej schłódź swój ulubiony krem lub żel w lodówce, a następnie nałóż go grubą warstwą pod oczy. Poczekaj, aż się wchłonie lub nadmiar zgarnij chusteczką.
Rozwiązanie 3: usprawnij przepływ limfy poprzez wykonanie szybkiego minimasażu drenującego. Spokojnie, to nic skomplikowanego. Zacznij od uciskania górnej powieki od wewnętrznego kącika aż do zewnętrznego, a następnie dolnej w odwrotnym kierunku – tak, jakbyś zataczał koło. Powtórz czynność kilkakrotnie, a cały zabieg zakończ punktowym uciskaniem wzdłuż kości oczodołów.
Zmarszczki i bruzdy
Tu nie ma żadnej filozofii – powstają pod wpływem mimiki lub wraz z upływem czasu. Jeśli chcesz przedłużyć młodość, po krem przeciwzmarszczkowy pod oczy sięgaj już od 30. roku życia, a po 40. zaprzyjaźnij się z nim na stałe.
Rozwiązanie: wklepuj, wcieraj i nie miej litości. Albo sięgnij po wygodny sztyft odmładzający spojrzenie. Na jakie składniki powinieneś zwracać uwagę? Na witaminy młodości E i C, ponieważ poprawią elastyczność naskórka i ochronią go przed wolnymi rodnikami. Na koenzym Q10 i retinol, gdyż go ujędrnią. Na kwas hialuronowy, który nawilży skórę coraz suchszą wraz z wiekiem. I wreszcie – na filtry UV stanowiące tarczę dla szkodliwego promieniowania słonecznego.
Może być tak, że będziesz chciał się uporać z kilkoma objawami naraz. W takiej sytuacji znajdź krem pod oczy dla mężczyzn, który będzie działał wielokierunkowo. I pamiętaj, że dbanie o zdrowie skóry to nie wstyd, a powód do dumy.