• Łagodzący balsam po goleniu - NIVEA MEN Sensitive
    24.84 35.48

Kwas hialuronowy Twoim wybawieniem

To jeden z tych składników, który pokochała medycyna estetyczna. Nie dość, że naturalnie występuje w ciele człowieka, w związku z czym jego stosowanie nie skutkuje poważnymi działaniami niepożądanymi, to jeszcze jest megaskuteczny, jeśli chodzi o wygładzenie, napięcie i uelastycznienie skóry. Poznaj bliżej kwas hialuronowy – podpowiadamy, na jakiej zasadzie działa i w jakich kosmetykach go szukać.

 kwas hialuronowy

 

Kwas hialuronowy to wielocukier odpowiedzialny za wiązanie wody na poziomie skóry właściwej i podtrzymywanie włókien kolagenowych oraz elastynowych. Jego zadaniem jest więc zachowanie cery w wyśmienitej kondycji – gładkiej, jędrnej, naprężonej, bez zmarszczek. W młodym organizmie jest go bardzo dużo (w skórze ponad 50%), dlatego ciało jest elastyczne, pełne blasku i zdrowo wyglądające. Niestety, wraz z wiekiem ilość tego organicznego związku chemicznego regularnie maleje. To między innymi dlatego skóra szarzeje, wiotczeje i pojawiają się na niej wyraźne bruzdy i załamania, które z czasem robią się tylko coraz większe. Ciężko byłoby im przeciwdziałać, gdyby nie to, że kwas hialuronowy da się wyodrębnić jako przezroczystą żelową formułę i umieścić w skutecznych kosmetykach.

 

Magiczna substancja

 

kwas hialuronowy ampułki 

Mówi się, że jedna cząsteczka tego składnika jest w stanie związać aż 250 cząsteczek wody. Oznacza to, że jeden gram kwasu hialuronowego przyciąga nawet do sześciu litrów cieczy (!). Co ważne, występuje on w dwóch postaciach – wielkocząsteczkowej i niskocząsteczkowej. To istotne przy wyborze kremów idealnie dobranych do potrzeb. Dlaczego? Ponieważ zadaniem pierwszej formy jest przede wszystkim ochrona skóry od strony zewnętrznej – duże cząsteczki tworzą na niej warstewkę, która niczym tarcza zabezpiecza ją przed wyparowywaniem wody. Druga z kolei przenika przez naskórek do głębszych poziomów i tam rozpoczyna procesy nawilżające oraz uszczelniające.

 

Co najlepsze?

 wstrzykiwanie kwasu hialuronowego

 

Specjaliści oferują kwas hialuronowy różnego rodzaju. Najłatwiej i najtaniej aplikować go pod postacią specyfików do wsmarowywania: kremów, serum, ampułek. Wygodne w użyciu są także maseczki do twarzy. Inną opcją jest przyjmowanie tabletek z jego zwartością i suplementowanie się od wewnątrz. Badania pokazują, że regularne przyjmowanie takich kapsułek daje naprawdę spektakularne rezultaty, które utrzymują się długotrwale. Nie inaczej jest w przypadku zastrzyków proponowanych w gabinetach urody estetycznej, które ostatnimi czasy są niezwykle modne i korzystają z nich niemalże wszystkie gwiazdy. Za pomocą takiego zabiegu można dosłownie zmienić rysy twarzy na młodsze oraz ładnie wypełnić sobie skórę, co daje wrażenie ekstremalnego nawilżenia. Iniekcjom można poddać całą twarz, w tym czoło, nos, policzki czy usta. Niestety, trzeba je również systematycznie powtarzać, ponieważ efekt utrzymuje się od pół roku do roku. Dla wielu osób jest to dosyć kosztowna możliwość. Poza tym istnieją przeciwwskazania, na przykład: ciąża, laktacja, trądzik lub choroby autoimmunologiczne czy nowotworowe.

 

Istotne szczegóły

 

Na koniec kilka ciekawych faktów:

 

– zawartość składnika w skórze zaczyna spadać po 25. roku życia, dlatego już wtedy należy rozpocząć codzienną pielęgnację z użyciem kosmetyków z kwasem hialuronowym; nasilenie problemu ma miejsce po przekroczeniu 40 lat;

 

starzenie się skóry kwas hialuronowy 

– wypełnienia zmarszczek i poprawienia gęstości naskórka mogą potrzebować również panie, które w szybkim czasie wyraźnie straciły na wadze – skóra często staje się wtedy obwisła, przesuszona i potrzebne jej wymodelowanie;

 

– kwas hialuronowy skutecznie spłyca blizny, dlatego chętnie stosuje się go w kosmetykach właśnie o takiej funkcji;

 

– substancja umieszczana jest także w kremach do rąk czy szamponach do włosów i skóry głowy, ponieważ dłonie wyraźnie się od niej wygładzają, a pasma stają się mocniejsze i mniej wypadają (środek regeneruje i odżywia cebulki);

 

– kwas hialuronowy ma zastosowanie nie tylko w kosmetyce, lecz także medycynie: znajdziemy go w nawilżających kroplach do oczu, lekach na zwyrodnienie stawów czy preparatach ginekologicznych likwidujących stany zapalne lub przyspieszających gojenie się ran po zabiegach.

 

Ten organiczny wielocukier to prawdziwy urodowy hit. Odejmuje lat i przywraca pewność siebie. Używa się go również w kremach pod oczy, które hamują powstawanie kurzych łapek i redukują cienie oraz opuchnięcia. Obecnie umieszcza się go w składzie nawet takich kosmetyków, jak toniki do twarzy, tak aby skutecznie ujędrnić i zmiękczyć skórę nawet w trakcie codziennego oczyszczania.

Logowanie

Ustaw nowe hasło

Oddzwonimy do Ciebie!