• Chloé Nomade - Woda toaletowa
    156 0

Rozkwitnij na wiosnę – wypróbuj tajemnicze esencje kosmetyczne!

Dziś początek astronomicznej wiosny. Czas odrzucić zimowe sentymenty i postawić się szarudze. Ta pora roku to moment przebudzenia, nowych postanowień i metamorfoz. To także idealna chwila na wprowadzenie do pielęgnacji esencji kosmetycznych uwielbianych przez piękne i zadbane Azjatki.

 

esencja

 

Według słownika esencja to stężony roztwór jakiejś substancji. W przypadku preparatów urodowych chodzi o mocno skoncentrowaną formułę bogatą w pełnowartościowe ekstrakty roślinne oraz witaminy, minerały i aminokwasy. W najczystszej postaci esencje charakteryzują się wyraźnie wodnistą i bardzo lekką konsystencją (water based). Wykorzystuje się je do konkretnych pielęgnacyjnych celów – nie tylko do twarzy, lecz także ciała i włosów. Równie cenione są tak zwane esencje oil based, które okazują się nieco bardziej lepkie, ale też silniej działają. W związku z tym nadają się idealnie do okolic ust czy oczu.

 

Czym różni się esencja kosmetyczna od serum i toniku?

 

Skoro esencja jest bogatsza w składniki aktywne, których zawiera naprawdę sporo, to czym w takim razie różni się od serum? Przede wszystkim ma subtelniejszą konsystencję i mimo wszystko jest mniej skoncentrowana. Niektórzy mylą ją również z tonikiem ze względu na wodnistość. Nic bardziej mylnego! Esencję można określić jako kosmetyk do zadań specjalnych – ma pomóc w uporaniu się z konkretnym problemem. Tonik to z kolei substancja potrzebna do wyrównania pH skóry zaraz po jej oczyszczeniu.

 

esencje kosmetyczne

 

Co zatem koniecznie należy zapamiętać? Że wszystkie kosmetyki, aby zadziałały perfekcyjnie, muszą być nakładane w odpowiedniej kolejności, a esencja ma w tym schemacie tylko jedno możliwe miejsce. Zawsze idziemy od najlżejszego do najcięższego specyfiku, a więc: tonik – esencja – serum – krem – maska. Esencja ma też jedną istotną funkcję – przygotowuje cerę, nawadniając ją. Często mówi się, że jest jak pierwsze krople wody, które padają na suchą gąbkę.

 

Esencja – działanie

 

Mimo niepozornej formy preparat ma szereg dobroczynnych właściwości, które warto wykorzystać. W zależności od przeznaczenia i substancji czynnych działa na konkretne przypadłości.

 

Esencje do twarzy i ciała:

1. Rozpromieniają i witalizują poszarzałą i zmęczoną skórę.

2. Intensywnie nawilżają i zmiękczają.

3. Zmniejszają widoczność zmarszczek i napinają.

4. Dobrze radzą sobie z cerą tłustą, ponieważ zwężają pory.

5. Wygładzają i zapewniają uczucie aksamitności.

6. Odżywiają i regenerują.

 

wiosenna pielęgnacja

 

Esencje do włosów:

1. Nawilżają i wzmacniają.

2. Pomagają zwalczyć suchość i porowatość pasm.

3. Chronią kolor farbowanych kosmyków przed blaknięciem i nabłyszczają je.

4. Regenerują mocno zniszczone pukle.

 

Esencjonalne wskazówki

 

Stosowanie esencji może być problematyczne, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tym produktem. To, że jest jak woda, sprawia, że nie do końca wiadomo, jak go aplikować. Możesz nasączać nim wacik albo wklepywać go palcami, ale wtedy zawsze ubędzie go w nadmiarze. Zamiast tego wykorzystaj atomizer, na przykład po jakimś hydrolacie do twarzy, i za jego pomocą spryskuj cerę. To ekonomiczne rozwiązanie sprawi, że esencja starczy Ci naprawdę na długo. Preparatu używaj dwa razy dziennie, w ten sposób zabezpieczysz buzię przed utratą wilgoci. W przypadku specyfików do włosów stosuj jak odżywkę.

 

esencja do twarzyesencja do włosów

 

W Azji, skąd przyszedł trend na mocno stężone kosmetyki, esencje są uznawane za magiczną wodę, która jest w stanie zdziałać cuda. Potraktuj je więc jako niezbędny łącznik między kolejnymi etapami pielęgnacji.

Logowanie

Ustaw nowe hasło

Oddzwonimy do Ciebie!