Szukasz sposobu na zlikwidowane pomarańczowej skórki lub odjęcie sobie kilku centymetrów w strategicznych obszarach ciała? Same masaże przy użyciu kosmetyków odchudzających niewiele dają i nie wiesz, czym wzmocnić efekty diety i aktywności fizycznej? Skuś się na body wrapping!
Body wrapping to zabieg znany już od dawna, ale dopiero kilka lat temu zyskał u nas szczególnie na popularności. Wiele osób potwierdza jego skuteczność, choć trzeba podkreślić, że aby rezultaty były widoczne i zadowalające, potrzebne są czas, regularność, samodyscyplina i cierpliwość.
Na czym polega body wrapping?
W tej pielęgnacyjnej metodzie chodzi o… foliowanie ciała. Po co to robić? Okazuje się, że można sprawić, aby składniki aktywne z używanych kosmetyków wniknęły w skórę głębiej i lepiej zadziałały. Jeśli dodatkowo owinie się dane miejsce folią spożywczą (byle nie za ciasno!), pobudzi to krew i limfę do krążenia, co będzie skutkowało szybszym spalaniem się tkanki tłuszczowej. Taki zabieg pomaga też poddać skórę detoksykacji, dotlenić ją i rozpromienić, ujędrnić i napiąć. Dobrze radzi sobie z obrzękami i opuchnięciami oraz oczyszcza pory.
Body wrapping krok po kroku
Możesz bazować na zwykłych balsach antycellulitowych czy modelujących sylwetkę, jednak o wiele lepiej sięgnąć po któryś ze specjalistycznych kremów przeznaczonych wyłącznie do body wrappingu. Większość ma działanie rozgrzewające, a w ich składzie znajdziesz takie pobudzające komponenty, jak: cynamon, imbir, kofeina, żeń-szeń, miłorząb, błoto, torf czy algi morskie.
Przed przystąpieniem do rytuału – najlepiej wieczorem, gdy nie będziesz musiała nigdzie wychodzić – wykonaj dokładny peeling ciała. Może być ten z naturalnej zmielonej kawy, to jeszcze lepiej, bo zapewnisz sobie podwójną dawkę kofeiny. ;)
Następnie wmasuj wybrany kosmetyk wyszczuplający w ciało. Skup się szczególnie na partiach, które sprawiają Ci najwięcej problemów, jeśli chodzi o cellulit czy zwiotczałą skórę: na pośladkach, udach, brzuchu, biodrach, a nawet biuście. Nakładaj krem zawsze grubą warstwą.
Owiń się starannie folią spożywczą – tak, żebyś czuła delikatny ucisk, ale nie mocniej, bo w ten sposób możesz wstrzymać krążenie w ciele. W przypadku nóg kieruj się od kostek w górę. Potem brzuch, a na końcu – biodra. Załóż ciepłe ubranie i najlepiej połóż się pod grubym kocem, żeby organizm się rozgrzał. Ten etap powinien trwać co najmniej 45 minut.
Gdy wyznaczony czas minie, zdejmij folię i opłucz ciało pod prysznicem chłodną, ale nie zimną wodą. Nie używaj mydła ani płynu do kąpieli! Jeśli na skórze nadal będą widoczne resztki balsamu, wklep go w skórę. Gotowe. :)
Ile zabiegów body wrappingu potrzebujesz?
Żeby naprawdę zanotować różnicę w obwodzie poszczególnych obszarów ciała, musisz być konsekwentna przez co najmniej kilka miesięcy. Na pewno nie jest to zabieg jednorazowy. Body wrapping najlepiej wykonywać raz lub dwa razy w tygodniu.
Przeciwwskazania do body wrappingu
Ponieważ foliowanie ciała przyspiesza przepływ krwi i silnie rozgrzewa, nie nadaje się dla wszystkich kobiet. Zdecydowanie powinny go unikać panie w ciąży, z nadciśnieniem, żylakami, zatorami czy skórą naczynkową i nadreaktywną. Nie jest to również dobra opcja dla osób po niedawno przebytych operacjach, zabiegach, z chorobami nerek czy serca.