Olejek z szałwii
- MAKEUP
- Ciało i kąpiel
- Olejki
- Olejek eteryczny
- Olejek eteryczny z szałwii
- Do końca promocji pozostało:0 dni, 24:23:12SponsorowaneTen produkt jest reklamowany za pośrednictwem naszej usługi reklamowej Makeup Ads. Dowiedz się więcej o naszym programie reklamowym
- KupKupKupKupKupKupKupKupKupPowiadom o dostępnościPowiadom o dostępnościOlejek z szałwii
Nieco ziemistego klimatu
Olejek z szałwii muszkatołowej albo lekarskiej być może nie jest produktem pierwszego wyboru, gdy myślisz o aromaterapii, jednak warto go wypróbować. Ma niepowtarzalną ziemistą woń, delikatnie ziołową z owocową nutą. Jest jednocześnie energizujący i świeży, ale też wspaniale sprawdza się w trakcie relaksacji czy w stanach obniżonego nastroju. Jego ceny bywają różne, bez względu na wszystko warto łączyć go z lawendą i jaśminem bądź nieco bardziej intensywnymi zapachami: sandałowcem, geranium lub kadzidłem. W ten sposób zapewnisz sobie całkiem tanią ucztę dla zmysłów.
Bez dwóch zdań olejek szałwiowy doskonale sprawdza się w pielęgnacji cery tłustej, mieszanej i trądzikowej. Zamiast szukać w sklepach zaawansowanych i drogich formuł, dodaj kilka kropli do ulubionego kremu, a już po kilku dniach regularnych aplikacji zauważysz różnicę w poziomie wydzielanego sebum. Opinie osób ze skórą problematyczną są jednoznaczne – olejek z szałwii działa antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo. Ze względu na te właściwości będzie też doskonałym remedium stymulującym porost włosów. Online dowiesz się, jak przygotować na jego bazie skuteczną wcierkę lub odżywkę bezpieczną do stosowania przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy.
Olejek szałwiowy to również fenomenalny składnik tonizujących płynów do mycia ciała. Kobiety docenią go też w trakcie menstruacji – wystarczy dodać odrobinę do kąpieli, a ból stanie się bardziej znośny.
Olejek z szałwii nie dla wszystkich
Niestety, olejek szałwiowy nie jest wskazany dla każdego. Opinia specjalistów mówi, że powinny go unikać kobiety w ciąży. Wszystko dlatego, że zawiera tujon, którego zbyt duże stężenie w organizmie jest toksyczne. Związek ten może powodować zawroty głowy, szybsze bicie serca, a w skrajnych przypadkach – poronienie. Warto mieć jednak na uwadze, że olejek szałwiowy zawiera jego śladowe ilości i nie nastawiać się negatywnie, a w razie wątpliwości po prostu skonsultować się z lekarzem.
Z innej strony olejek z szałwii to także źródło sclaerolu – ingrediencji o działaniu estrogennym, którą poleca się w stanach wzmożonego napięcia przedmiesiączkowego. Online znajdziemy nawet specjalne kompozycje dedykowane wyłącznie paniom – na poprawę humoru i zagłębienie się w kobiecej naturze.
Warto też wiedzieć, że w sklepowych perfumach olejek z szałwii muszkatołowej służy za profesjonalny utrwalacz aromatu. Kto by pomyślał, że ten relatywnie tani składnik jest cichym bohaterem cennych zapachów?
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie nasza strona wykorzystuje pliki cookies. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień w swojej przeglądarce. Więcej szczegółów znajdziesz w zakładce Polityka prywatności.