L-glutamina
- NEWKupKupHITKupKupKupKupKupPowiadom o dostępnościPowiadom o dostępnościPowiadom o dostępnościKompleks aminokwasów i glutaminy o smaku mrożonej herbaty brzoskwiniowejBioTechUSA BCAA + Glutamine Zero Peach Ice Tea Amino Acid Drink Powder0★★★★★Chwilowy brakPowiadom o dostępnościKompleks aminokwasów i glutaminy w proszkuBioTechUSA BCAA + Glutamine Zero Orange Amino Acid Drink Powder0★★★★★Chwilowy brakPowiadom o dostępnościKompleks aminokwasów i glutaminy w proszku o smaku cytrynowymBioTechUSA BCAA + Glutamine Zero Lemon Amino Acid Drink Powder0★★★★★Chwilowy brakPowiadom o dostępnościKompleks aminokwasów w proszku CytrynaBioTechUSA Glutamine Zero Lemon Amino Acid Drink Powder0★★★★★Chwilowy brakPowiadom o dostępnościKompleks aminokwasów w proszku o smaku herbaty brzoskwiniowejBioTechUSA Glutamine Zero Peach Ice Tea Amino Acid Drink Powder0★★★★★Chwilowy brakPowiadom o dostępnościPowiadom o dostępnościL-glutamina
Usprawnij pracę całego organizmu
L-glutamina jest jednym z aminokwasów budujących białka. Zalicza się ją do aminokwasów endogennych, czyli takich, które są wytwarzane samodzielnie przez ludzki organizm. Nie oznacza to jednak, że samo dostarczanie tego składnika wraz z pożywieniem wystarczy. Niestety u wielu osób (szczególnie tych aktywnych fizycznie, a także będących pod długotrwałym wpływem stresu) ilość glutaminy jest zbyt niska w stosunku do zapotrzebowania. Ceną za to jest mniejsza wydolność organizmu, niezdolność do intensywnego wysiłku, a nawet uczucie osłabienia i ciągłego zmęczenia.
Wbrew obiegowej opinii na suplementowanie L-glutaminy pozwolić mogą sobie nie tylko sportowcy. Owszem, aminokwas ten zmniejsza katabolizm mięśniowy i staje się dodatkowym źródłem paliwa dla organizmu, dzięki czemu podczas wysiłku fizycznego nie są wyczerpywane rezerwy, które służą do budowy mięśni, więc nasza ogólna wytrzymałość się zwiększa. Produkt ten przynosi jednak wiele innych korzyści, między innymi zwiększa produkcję glutationu, czyli naturalnego przeciwutleniacza, dzięki czemu poprawia się funkcjonowanie układu odpornościowego. Nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na dostarczanie sobie tego składnika z pomocą niezbyt tanich, ale bardzo skutecznych suplementów diety z L-glutaminą, dostępnych już nie tylko w aptekach, ale także w wielu sklepach stacjonarnych i online.
Działanie L-glutaminy
L-glutamina wykazuje wiele korzystnych właściwości dla naszego organizmu, co potwierdzają coraz to nowe badania nad tym aminokwasem. Na ten moment wiadomo na pewno, że:
● wspomaga pracę układu pokarmowego, stanowiąc składnik odżywczy i naprawczy dla jelit;
● przyspiesza wzrost mięśni;
● jest neuroprzekaźnikiem wspierającym pracę mózgu i poprawiającym koncentrację;
● wpływa na poprawę wydolności przy ćwiczeniach wytrzymałościowych;
● zapobiega przetrenowaniu oraz zakwaszeniu organizmu nawet podczas intensywnych czy długich cykli treningowych, co w opinii sportowców jest szczególnie cenne;
● usprawnia metabolizm;
● reguluje ciśnienie tętnicze i poziom cukru we krwi.
Czy L-glutamina wywołuje skutki uboczne?
Stosowanie L-glutaminy powinno się rozpocząć od niewielkiej dobowej dawki wynoszącej ok. 0,8 g na 10 kg masy ciała, które można rozbić na dwie lub trzy porcje. Najlepiej przyjmować ją na czczo oraz po treningu. Osoby zaawansowane natomiast mogą zwiększyć dawkę do 2 g na 10 kg, jednak wymaga to podzielenia jej na równe porcje. Zalecana dawka dobowa to 5-15 g, warto jednak na początku zasięgnąć wszystkich porad dostępnych online lub skonsultować się z lekarzem, by suplementacja była w pełni dostosowana do naszych potrzeb.
Przeciwwskazaniem dla dostarczania sobie L-glutaminy z zewnątrz są niewydolność nerek, cukrzyca, epilepsja i alergia na glutaminian sody. W każdym innym przypadku warto sięgnąć po te wysokiej jakości produkty z naszego sklepu internetowego. Nie należą one wprawdzie do najtańszych, jednak wykazują się doskonałą skutecznością i nie wywołują żadnych skutków ubocznych, oczywiście pod warunkiem nieprzekraczania zalecanej dawki. Którą wersję wybierzesz: w kapsułkach, w proszku, a może o smaku wiśniowym, brzoskwiniowym lub truskawkowym?