Soap brows – wystylizuj brwi... mydłem!

Sposobów na stylizację brwi jest wbrew pozorom naprawdę dużo. Światowi wizażyści właśnie przypomnieli o jeszcze jednym, który stosowano niegdyś w Hollywood. Poznaj technikę soap brows, do której wykorzystuje się mydło.

 stylizacja brwi

 

Jeśli lubisz proste, ale przy tym pomysłowe i megaskuteczne rozwiązania, to idealna metoda dla Ciebie. Nie tylko perfekcyjnie ułożysz łuki w pożądany kształt, lecz także dodasz im dodatkowej objętości, co jest szczególnie przydatne w przypadku cienkich i przerzedzonych brwi z ubytkami. Na czym polega cały trik?

 

W czym tkwi tajemnica soap brows?

 

Pomysł rozpropagowała Anastasia Soare – założycielka niezwykle popularnej amerykańskiej marki Anastasia Beverly Hills. Sposób szybko stał się hitem w mediach społecznościowych – powstaje coraz więcej tutoriali przybliżających tę technikę.

 

Do przeprowadzenia zjawiskowej stylizacji i utrwalenia łuków na cały dzień potrzebujesz… szczoteczki do zębów i zwykłego mydła w kostce. Czystą szczoteczkę należy zwilżyć w wodzie i rozetrzeć na niej odrobinę mydła. Następny krok to po prostu wyczesanie brwi – koniecznie do góry. Chodzi o to, żeby delikatnie je zmierzwić, co doda im wizualnej objętości i gęstości. Mydełko po zaschnięciu na włoskach utworzy na nich utrwalającą i nieobciążającą warstewkę.

 Soap Brows

 

Kobiety, które mają grube i ciemne łuki, mogą na tym poprzestać, natomiast panie o jasnych i nieregularnych brwiach powinny się dodatkowo wspomóc brązowym cieniem lub kredką do brwi. Pozwoli to pogłębić efekt i podkreślić spojrzenie.

 

W odpowiedzi na pomysł wiele marek zaczęło tworzyć specjalne zestawy do soap brows. My polecamy jednak spróbowania stylizacji nieużywaną szczoteczką, np. bambusową, i ulubionym mydłem – najlepiej bezzapachowym. To niezwykle tanie rozwiązanie, które może stać się Twoim odkryciem!

 

Tradycyjne sposoby modelowania brwi

 

Zwolenniczki klasycznych metod zawsze mogą pozostać przy makijażu za pomocą żelu, wosku, pomady czy pudru. Dwa pierwsze produkty są perfekcyjne w definiowaniu kształtu łuków i ich utrwalaniu, natomiast dwa ostatnie – w tuszowaniu ubytków między włoskami i ich przyciemnianiu.

 

Tak naprawdę możesz ich jednak używać wedle upodobań i preferencji. Ważne, żeby nie zapominać o tym elemencie makijażu – podkreślone brwi uwydatniają rysy twarzy oraz akcentują i pogłębiają wzrok. Dzięki niepozornemu trikowi twarz może się więc zmienić nie do poznania.

 makijaż brwi

 

Chętna, żeby spróbować?

Codziennie od 7.55 do 20.05
Zamów rozmowę
Koszyk(0)

logowanie

Ustaw nowe hasło

Oddzwonimy do Ciebie!