#nobrows – czy zdecydujesz się na rozjaśnienie brwi?

Jaki jest jeden z najgorętszych makijażowych trendów tych wakacji? Rozjaśnione brwi! To zabieg znany od lat – przeżywał swoje wzloty i upadki, ale zawsze powraca. Odpowiednio ograny i z użyciem dobrych kosmetyków da efekt prosto z wybiegu czy profesjonalnej sesji zdjęciowej.

 

nobrows

 

Najczęściej brwi są przez nas przyciemniane. Najważniejsze to położyć na nie akcent, aby wyostrzyć spojrzenie i ładnie wydobyć oraz podkreślić rysy twarzy. Nie można jednak przesadzać w żadną stronę – jeśli łuki nie będą dostosowane do typu urody, rezultat może być, niestety, karykaturalny.

 

Brwi klasycznie przyciemnione

 

Jeśli masz jasne bądź rzadkie włoski z widocznymi ubytkami, zapewne najczęściej korygujesz ich wygląd za pomocą kredki, specjalnego tuszu, cienia bądź pomady. Podstawowa zasada mówi, żeby do takich zabiegów wybierać odcień maksymalnie dwa tony ciemniejszy od naturalnego. Mocne zaakcentowanie brwi jest nadal w modzie, trzeba jednak pamiętać, żeby inaczej intensyfikować kolor na co dzień, a inaczej – na wielkie wyjście. A co, gdy postanowimy ufarbować włosy na barwę inną niż dotychczas? Zmiana odcienia łuków jest wtedy konieczna, zwłaszcza gdy metamorfoza zmierza od czerni w kierunku blond.

 

Brwi słonecznie rozjaśnione – trend 2019

 

No właśnie, gdy różnica we fryzurze jest diametralna, brwi będą wymagały korekcji w stronę rozjaśnienia. Najczęściej poleca się profesjonalny zabieg u kosmetyczki – wtedy mamy zapewnioną gwarancję bezpieczeństwa i użycia fachowych preparatów. Jeśli jednak posiadasz odpowiednie umiejętności, możesz spokojnie sięgnąć po rekomendowane farbki do brwi i rzęs. Pamiętaj, że podobnie jak w przypadku włosów, tak i tutaj, gdy chcesz mieć zamiast łuków czarnych jasnobrązowe, będziesz potrzebowała rozjaśniacza. Przy jego aplikacji uważaj, aby nie dostał się nigdzie poza brwi – dobrze zabezpiecz okolice oczu.

 

rozjaśnione brwi

 

#nobrows – jak uzyskać efekt rozjaśnienia za pomocą makijażu?

 

Nie jest tajemnicą, że ciemne łuki wyostrzają wygląd i dodają powagi, z kolei jasne naturalnie odmładzają i odświeżają wizerunek. Jeszcze o krok dalej idzie trend #nobrows, według którego brwi powinny być wręcz niewidoczne. Rezultat ma przypominać niemal wypalenie włosków przez słońce.

 

Taki zabieg nie będzie pasował do każdego typu urody. Żeby poeksperymentować, zawsze możesz zamiast od razu od trwałych rozwiązań zacząć od tych jednorazowych. Spróbuj kamuflażu, który zmyjesz wieczorem wraz zresztą make-upu. Potrzebujesz korektora i pudru – po prostu zamaluj nimi włoski. Podobnie możesz postąpić, stosując jasną kredkę do brwi. Efekt warto utrwalić bezbarwnym żelem do stylizacji.

 

WAŻNE! Na forach internetowych wiele osób jako dobrą metodę na rozjaśnienie łuków poleca… wodę utlenioną. To absolutnie niepewny sposób, który może doprowadzić do znacznego pogorszenia się kondycji brwi – mogą wyschnąć bądź zacząć wypadać.

 

białe brwi

 

Rozjaśnione włoski wymagają też odpowiedniej pielęgnacji. Codziennie wieczorem wcieraj w nie olejek rycynowy, który je zregeneruje, wzmocni i nabłyszczy. Alternatywą jest specjalna odżywka z wygodną szczoteczką.

 

Codziennie od 7.55 do 20.05
Zamów rozmowę
Koszyk(0)

logowanie

Ustaw nowe hasło

Oddzwonimy do Ciebie!