Irygatory
- MAKEUP
- Ciało i kąpiel
- Pielęgnacja jamy ustnej
- Irygatory
- HITKupHITKupHITKupHITKupHITKupHITKupDEALPrezent przy zakupieKupKupKupDEALPrezent przy zakupieKupKupDEALPrezent przy zakupieKupDEALPrezent przy zakupieKupKupKupPRZECENA! Irygator do jamy ustnej, różowyUsmile Cordless Ultrasonic Water Flosser Pink *0★★★★★236 zł0 złKupKupKupKupIrygator z technologią Oxyjet, niebiesko-białyOral-B Power Oral Care Series 4 AquaCare Irygator MDH20.026.20★★★★★657 zł0 złKupDEALIrygatorETA Aquacare Plus 1708 90000PromocjaBrandy Sale! Tylko do 7 kwietnia (włącznie) zniżki do 45%. Ceny na stronie są podane z uwzględnieniem zniżki.0★★★★★292 zł0 złKupKupKupKupKupKupKupKupKupIrygatory
Czym są irygatory do zębów?
Te sprytne urządzenia dentystyczne czyszczą szczeliny i kieszenie dziąsłowe oraz przestrzenie międzyzębowe, do tego masują dziąsła. Wypłukują resztki pokarmu za pomocą wody i skutecznie chronią przed próchnicą, a także poprawiają stan zdrowia jamy ustnej. Irygatory do oczyszczania zębów – w przeciwieństwie do nici dentystycznych i szczoteczek międzyzębowych – zapewniają bezinwazyjne oraz dokładne mycie trudno dostępnych miejsc. Włączenie ich do codziennej higieny ma bardzo pozytywne skutki: po irygatorach do zębów możemy spodziewać się realnej poprawy zdrowia oraz kondycji dziąseł. Warto zadbać o dobry stan zębów, ponieważ dzięki nim przeżuwamy i pięknie się uśmiechamy.
Jak działa irygator do czyszczenia zębów?
Urządzenia dostępne w sklepach są wyposażone w pompkę generującą strumień wody, który pod określonym ciśnieniem wydostaje się z dyszy i wypłukuje resztki pokarmu z trudno dostępnych miejsc. Strumień wytwarzany przez irygator do dokładnego czyszczenia zębów z precyzją dociera we wszystkie zakamarki, usuwając pozostałości posiłków z przestrzeni międzyzębowych i linii dziąsłowej, a także spomiędzy elementów dentystycznego aparatu ortodontycznego. Metoda z irygatorem do czyszczenia zębów w roli głównej stanowi również świetny rodzaj pielęgnacji implantów, mostów i innych wypełnień protetycznych. Według opinii specjalistów silny natrysk wodny wspomaga higienę.
Jak wybrać irygator?
Sklepy oferują wiele urządzeń w zróżnicowanych cenach. Jeśli nie chcesz wydawać dużych sum pieniędzy, to tanie modele dentystyczne znajdziesz już za ok. 150 zł. Irygator stacjonarny (np. marki Panasonic czy Oral-B) posiada wiele funkcji i końcówek wymiennych, dzięki czemu będzie dobrą odpowiedzią na potrzeby całej rodziny. Gdy szukasz czegoś mniejszego, wybierz urządzenia bezprzewodowe – są lekkie, poręczne i nadają się do zabrania w podróż. A jeżeli zależy Ci na kompleksowej pielęgnację zębów, postaw na model ze szczoteczką soniczną w zestawie. Opinie pokazują, że nawet najprostsze urządzenia przynoszą satysfakcję i ogromną zmianę w codziennej higienie.
Jak używać irygatora?
- Przede wszystkim pamiętaj, że to praktyczne urządzenie dentystyczne nie zastąpi w pełni szczoteczki – traktuj je jako dopełnienie higieny, a nie jej podstawę.
- Działanie sprzętu stacjonarnego i przenośnego dostępnego w sklepach zasadniczo nie różni się od siebie – po prostu napełnij pojemnik wodą, a następnie ustaw wybraną moc. Pamiętaj, żeby włączyć strumień dopiero, gdy dysza znajdzie się w jamie ustnej – inaczej woda pod dużym ciśnieniem rozpryśnie po całej łazience.
- Kieruj precyzyjną końcówkę dentystyczną w przestrzenie między zębami, a w trybie masażu – na linię dziąseł. Warto też zainwestować w specjalną łyżkę do czyszczenia języka (oferuje ją m.in. marka Waterpik).
Dentystyczny niezbędnik – szczoteczka nie wystarczy
Według badań schorzenia jamy ustnej wpływają na wiele aspektów naszego zdrowia. Przykładowo ryzyko wystąpienia dysfunkcji serca u osób borykających się z chorobą przyzębia jest wyższe nawet o 70%! Najlepszy dentystyczny irygator (np. Waterpik, Oral-B, Panasonic) pomaga w usuwaniu bakterii oraz płytki nazębnej. W opinii ekspertów regularne mycie zębów jest istotne, a dodatkowa irygacja to doskonałe uzupełnienie kompleksowej pielęgnacji. Wydłużona końcówka najlepszego irygatora czyści wszystkie zakamarki jamy ustnej, podczas gdy szczoteczka nie daje takiej swobody – ciężko nią chociażby umyć odległe partie zębów. Odpowiedni sprzęt rozwiąże ten problem.